Zderzenie dwóch tramwajów. "Błąd motorniczej"

Ulice

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plZderzenie dwóch tramwajów

Zderzenie dwóch tramwajów na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i al. Solidarności. Utrudnienia trwały około godzinę potęgując problemy wywołane wyścigiem Tour de Pologne.

- Zderzyły się dwa tramwaje linii 33 jadące w dwóch różnych kierunkach. Nikomu nic się nie stało, ale były spore utrudnienia dla podróżujących komunikacją miejską - mówił Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl i wyjaśniał, że zderzenie był prawdopodobnie wynikiem awarii zwrotnicy.

Nie potwierdził tego rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich Michał Powałka. - Zwrotnica była sprawna. Do kolizji doszło na lewoskręcie. Błąd popełniła motornicza, która nie sprawdziła, czy na torach nie ma innych tramwajów - informuje.

- W al. Jana Pawła II było bardzo ciasno, bo służby techniczne Tramwajów Warszawskich zablokowały jeden pas jezdni. Chwilę przed 17 wszystko wróciło do normy - relacjonował Marcinczak.

Utrudnienia

Jak informował Zarząd Transportu Miejskiego, podróżujący tramwajami musieli się liczyć utrudnieniami. Nie kursowały tramwaje linii 13, 20, 23, 26, 33 i 72 w obu kierunkach.

kz/b