Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zderzenie dwóch tramwajów. "Błąd motorniczej"

Warszawa

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plZderzenie dwóch tramwajów

Zderzenie dwóch tramwajów na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i al. Solidarności. Utrudnienia trwały około godzinę potęgując problemy wywołane wyścigiem Tour de Pologne.

- Zderzyły się dwa tramwaje linii 33 jadące w dwóch różnych kierunkach. Nikomu nic się nie stało, ale były spore utrudnienia dla podróżujących komunikacją miejską - mówił Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl i wyjaśniał, że zderzenie był prawdopodobnie wynikiem awarii zwrotnicy.

Nie potwierdził tego rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich Michał Powałka. - Zwrotnica była sprawna. Do kolizji doszło na lewoskręcie. Błąd popełniła motornicza, która nie sprawdziła, czy na torach nie ma innych tramwajów - informuje.

- W al. Jana Pawła II było bardzo ciasno, bo służby techniczne Tramwajów Warszawskich zablokowały jeden pas jezdni. Chwilę przed 17 wszystko wróciło do normy - relacjonował Marcinczak.

Utrudnienia

Jak informował Zarząd Transportu Miejskiego, podróżujący tramwajami musieli się liczyć utrudnieniami. Nie kursowały tramwaje linii 13, 20, 23, 26, 33 i 72 w obu kierunkach.

kz/b