Ulice

Zderzenie dwóch aut na Pradze, jedno wpadło na pieszą

Ulice

[object Object]
Relacja z wypadku na PradzeTVN24
wideo 2/3

Poważny wypadek na Pradze Północ. Po zderzeniu dwóch samochodów, jeden z nich uderzył w pieszą. Pierwsze informacje otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zderzenia dwóch aut doszło na skrzyżowaniu Środkowej i Stalowej. Wypadek potwierdziła policja.

- Około godziny 9.23 odebraliśmy zgłoszenie o zderzeniu samochodów marki BMW. Jeden z pojazdów przygniótł kobietę, która szła chodnikiem - przekazała Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji. Czytelnik, który poinformował nas o wypadku na Kontakt 24 twierdził, że kobieta jest ciężko ranna.

Jak przekazała Daria Górka, reporterka TVN24, ranna to około 50-letnia kobieta, która była na spacerze z psem. - Została zabrana z miejsca wypadku przez pogotowie - informowała Górka. - Z relacji świadków wynika, że obrażenia kobiety były naprawdę poważne - dodała.

Po godzinie 11 Małgorzata Wersocka poinformowała nas, że obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

Uszkodzony budynek

Na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl, Artur Węgrzynowicz. - Wypadek jest dość duży. Zderzyły się dwa BMW, jeden z pojazdów wpadł na chodnik, uszkadzając elewację budynku. To skrzyżowanie nie jest równorzędne, jest oznakowanie o drodze pierwszeństwa. Wygląda jakby jedno BMW uderzyło w bok drugiego. Samochody są mocno uszkodzone - informował reporter.

Z relacji Darii Górki wynika, że kierujący wyszli z wypadku o własnych siłach. Za prawdopodobne przyczyny przyjmuje się prędkość lub wymuszenie pierwszeństwa.

Na miejscu o 13 wciąż były utrudnienia w ruchu, nie kursował tramwaj numer 23, którego trasa prowadzi przez to miejsce.

Nagranie ze zdarzenia dostaliśmy również na Kontakt 24:

Wypadek na skrzyżowaniu Stalowej i Środkowej
Wypadek na skrzyżowaniu Stalowej i ŚrodkowejTomoto / Kontakt24

mp/ec

Pozostałe wiadomości