Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Zderzenie dwóch aut na Filtrowej. Jedno zablokowało torowisko

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plZderzenie na Filtrowej

Rano na ulicy Filtrowej zderzyły się dwa auta. Jedno z nich zablokowało tramwaje linii 14 i 15 w rejonie przystanku Najwyższa Izba Kontroli. Pierwsze informacje i zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.

- Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku czego jeden z nich zablokował przejazd tramwajowy - informuje Michał Konopka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Dodaje też, że w obu pojazdach byli tylko kierowcy i żaden z nich nie został ranny.

- Jeden z nich nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, za co został ukarany mandatem. Obaj byli trzeźwi - mówi Antoni Rzeczkowski z Komendy Stołecznej Policji.

Jak informuje Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich, zgłoszenie o zablokowanym torowisku pojawiło się o godzinie 9.12.

- Przejazd został udrożniony po 20 minutach. Chociaż w zderzeniu nie brał udziału żaden z tramwajów, na miejsce wysłane zostały służby Tramwajów Warszawskich i pojazd ratownictwa technicznego - mówi Dutkiewicz.

Z ustaleń naszego reportera wynika, że oba auta to pojazdy marki Ford. - Samochody są dość mocno zniszczone i prawdopodobnie będzie konieczne wezwanie pomocy drogowej, żeby usunąć je z jezdni - relacjonuje Artur Węgrzynowicz.

Zderzenie na Filtrowej | Dariusz / Kontakt 24
Zderzenie na Filtrowej | Dariusz / Kontakt 24
Zderzenie na Filtrowej | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Zderzenie na Filtrowej | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Zderzenie na Filtrowej | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

kk/b