Zderzenie ciężarówek na S2

Warszawa

TVN24Korek na trasie S2

Na trasie S2 zderzyły się cztery pojazdy: dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe. Były poważne utrudnienia w ruchu w stronę Ursynowa.

Do zderzenia doszło przed godziną 8 na zjeździe z autostrady A2 w trasę S2 w kierunku Ursynowa.

- Dokładnie chodzi o 456. kilometr obwodnicy. Zderzyły się dwa samochody ciężarowe i ford. Z jednej z ciężarówek wylewały się płyny eksploatacyjne i paliwo - informował po godzinie 8 Piotr Rżysko z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Po godzinie 9 okazało się, że w zderzeniu brały jednak udział cztery pojazdy.

- Ciężarowy renault podczas zmiany pasa ruchu uderzył w osobowego forda. Za ciężarówką jechała toyota, która zdążyła wyhamować. Jednak spóźnił się z tym kierowca jadącej za nią ciężarowej scanii. Uderzył i w toyotę, i w ciężarowego renault - opisywała Karolina Kańka z komendy rejonowej w Pruszkowie.

I dodała, że nikt nie został ranny, a kierowcy wszystkich pojazdów byli trzeźwi.

Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej, w tym grupa techniczna ściągnięta na miejsce, by usunąć z jezdni mocno uszkodzoną ciężarówkę. Byli też policjanci i pracownicy służby drogowej.

Zablokowane były dwa pasy ruchu w kierunku Ursynowa. Korek tworzył się na A2 już na wysokości Pruszkowa, ale też na S8 od Bemowa.

W piątek doszło też do poważnego wypadku na Bielanach:

Zderzenie na Bielanach
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

kk/pm