Zderzenia na moście, dziecko w szpitalu. "Kierowca BMW był pijany"

Warszawa

Trzyletnie dziecko ucierpiało w zderzeniu na moście Poniatowskiego. W czwartek wieczorem kierowca BMW spowodował tam dwie kolizje. Był pijany.

Domniemany sprawca kolizji, nie chciał poddać się badaniu alkomatem. Ostatecznie pobrano mu krew.

- 43-letni mężczyzna miał 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Jak wytrzeźwieje, jego sprawą zajmie się policja w Śródmieściu - poinformowała nas Anna Kędzierzawska z Komendy Stołecznej Policji. - Trzyletnie dziecko, które zabrało pogotowie, wyszło już ze szpitala - dodała.

Dwie kolizje, odmowa badania

Do zdarzenia doszło około godz. 22.30 na moście Poniatowskiego.

- Kierowca BMW najpierw zderzył się z fordem. Nie zatrzymał się, jechał dalej. Później uderzył w volkswagena. Stan techniczny pojazdu nie pozwolił mu jechać dalej - informowała wieczorem Anna Kędzierzawska z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodała, trzyletnie dziecko, które podróżowało w jednym z aut trafiło do szpitala. - Dużo wskazuje na to, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Nie chciał poddać się badaniu, zostanie mu pobrana krew - mówiła w czwartek policjantka.

Tramwaje na objazdach

Zarząd Transportu Miejskiego podawał, że tramwaje linii 7, 9, 22, 24, 25 jadące w kierunku centrum zostały skierowane na objazd mostem Śląsko-Dąbrowskim.

kz/b