Zburzą estakadę. Codziennie inne utrudnienia na Trasie AK

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plDrogowcy zburzą estakadę

Rozpoczyna się kolejny etap prac na węźle Modlińska. W związku z wyburzaniem estakady, w rejonie tego węzła konieczne będzie zwężanie Trasy AK nawet do 1 pasa. Do czwartku ślimak ma zniknąć.

Przez najbliższe dni najlepiej omijać Trasę AK. Drogowcy kawałek po kawałku wyburzą zamkniętą estakadę, prowadząca na Białołękę. Żeby to zrobić, muszą wprowadzić zmiany w ruchu. Trzeba uważać, bo codziennie będą one inne.

Prace ruszą w niedzielę ok. godz. 22.00. Zamknięta zostanie boczna jezdnia trasy w kierunku Marek.

Następnego dnia, w poniedziałek, ok. godz. 6.00 drogowcy otworzą jeden pas jezdni bocznej w kier. Marek. Drugi pozostanie zamknięty do nocy.

Około godz. 22.00 zamknięte zostaną jezdnia główna i lewy pas jezdni bocznej w kierunku Marek oraz lewy pas jezdni głównej w kierunku mostu Grota.

We wtorek, od ok. 6.00, jezdnia główna w kierunku mostu będzie przejezdna, zaś jezdnia w kierunku Marek będzie zwężona do jednego pasa ruchu. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do wieczora.

O godzinie 22.00 zamknięte zostaną jezdnia główna i lewy pas jezdni bocznej w kierunku mostu oraz lewy pas jezdni głównej w kierunku Marek.

Od godziny 6.00 w środę przejezdne będą dwa pasy jezdni głównej w kierunku mostu oraz lewy pas w kierunku Marek. I znowu, zmiany te obowiązywać będą do wieczora.

Około 22.00 zamknięta zostanie boczna jezdnia w kierunku mostu.

W czwartek, od godz. 6.00, przejezdny będzie jeden pas bocznej jezdni w kierunku mostu. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do godzin nocnych.

Ratusz ostrzega, że tego typu zmiany mogą pojawiać się nawet do 15 września. W tym czasie na miejscu starej – powstawać będzie nowa estakada.

Inwestycja w liczbach

W ramach całego kontraktu, za ponad 796 milionów złotych przebudowany zostanie 4,6-kilometrowy odcinek trasy wraz z mostem.

Inwestycja obejmuje między innymi zburzenie i odbudowanie 16 obiektów inżynierskich - między innymi 7 wiaduktów, 6 estakad. Do przebudowy zostanie wykorzystanych 8255 ton stali zbrojeniowej.

Wyremontowanych zostanie dwadzieścia dziewięć obiektów - między innymi 11 wiaduktów, 9 estakad i 6 kładek i przejść dla pieszych. Powstanie 14 nowych obiektów, takich jak ekrany akustyczne czy nowy wjazd na Trasę AK z ul. Marymonckiej, w kierunku Poznania.

Wyburzą estakadętargeo.pl

Estakady zostały zamknięte w połowie czerwca:

Zamknięty zjazd na Modlińską
Zamknięty zjazd na ModlińskąDawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

wp/mz

Źródło zdjęcia głównego: Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości