Zbudują rondo w Wawrze. Zamknięta ulica, objazdy

Warszawa

Urząd MiastaUtrudnienia w Wawrze

W środę rozpocznie się budowa ronda w Wawrze. Drogowcy zamkną odcinek ul. Rafałowskiej, a autobusy pojadą objazdami. W tym tygodniu kierowców czekają również utrudnienia na Marsa.

"Rozkręca się przebudowa ciągu ulic Marsa i Żołnierskiej, a dzielnica Wawer buduje rondo na skrzyżowaniu ulicy Bysławskiej i Wału Miedzeszyńskiego. Będą zmiany w ruchu i komunikacji miejskiej" - poinformował urząd miasta.

Budują rondo

W środę o 22.00 drogowcy zamkną wlot ulicy Bysławskiej na Wał Miedzeszyński.

Jezdnia będzie nieprzejezdna na odcinku Wał Miedzeszyński – Rafałowska. Z kolei ulicą Rafałowską (od ul. Bysławskiej w kierunku ul. Wał Miedzeszyński) oraz Przylaszczkowską (od ul. Wał Miedzeszyński w kierunku ul. Poezji) kierowcy pojadą tylko w jednym kierunku.

Objazd prowadzi ul. Przewodową. Jak informuje urząd miasta, prace powinny zakończyć się w czerwcu. W tym czasie swoje trasy trasy zmienią autobusy linii 146 i N72 oraz 213.

Linie 146 i N72 pojadą do pętli Błota przy Wale Miedzeszyńskim. Natomiast trasa linii 213 od skrzyżowania Bysławskiej i Rafałowskiej pojedzie Wałem Miedzeszyńskim do pętli Błota i dalej swoją podstawową trasą w kierunku Gocławia. W drugą stronę pojedzie ulicą Wał Miedzeszyński, Przylaszczkową, Poezji i Bysławską.

Przebudowa Marsa

Kolejne utrudnienia związane są z przebudową ulic Marsa i Żołnierskiej. Od 20 do 23 maja wykonawca planuje w tym miejscu przebudowę kanalizacji. W kilku etapach zwężane będą obydwie jezdnie ul. Żołnierskiej.

Od godziny 12.00 do 22.00 drogowcy zwężą zachodni odcinek jezdni w okolicach wiaduktu kolejowego w kierunku centrum. Od 22.00 – 6.00 zwężony będzie prawy pas ruchu.

Podobne zmiany czekają na innych odcinkach jezdni:

- zwężenie jezdni wschodniej ok. 300 m od skrzyżowania z ul. Marsa:

- zwężenie jezdni zachodniej ok. 450 m od skrzyżowania z ul. Marsa w kierunku Centrum:

kz/r