Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Zbudują przejście dla pieszych w al. Solidarności

Warszawa

ZDMW al. Solidarności ma powstać przejście dla pieszych

Zarząd Dróg Miejskich obiecuje, że zbuduje przejście dla pieszych w al. Solidarności na Pradze Północ. Może się pojawić jeszcze w tym roku.

"Na wniosek mieszkańców Pragi wybudujemy przejście dla pieszych przez al. Solidarności na wysokości ul. Rzeszotarskiej" – poinformowali drogowcy.

"Skoordynowana sygnalizacja"

Przypominają, że było wyznaczone tymczasowo w trakcie budowy metra, gdy ruch samochodowy był w tym rejonie ograniczony. Ale po otwarciu ul. Targowej przywrócono dotychczasową organizację ruchu. "Jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, chcemy wybudować stałe przejście dla pieszych wyposażone w sygnalizację świetlną. Sygnalizacja dla pojazdów będzie skoordynowana z sąsiednimi skrzyżowaniami" – zapewnia ZDM. Dokumentację projektową za ok. 55 tys. zł opracuje firma Imtech Traffic & Inra, która wygrała przetarg. Jak informują drogowcy, firma zaoferowała skrócenie terminu wykonania pracy do 100 dni, co oznacza że kompletna dokumentacja może być gotowa na początku listopada. "Przejście dla pieszych może się zatem pojawić jeszcze w tym roku" – informuje ZDM. ZOBACZ, JAK BLISKO ROK TEMU WYGLĄDAŁ „PIESZY KOREK” W AL. SOLIDARNOŚCI PRZY DWORCU WILEŃSKIM:

Przejście dla pieszych przy Dworcu Wileńskim
Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

ran