Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Ulice

Zaparkowała na torach. Zatrzymała tramwaje

Ulice


Na ulicy Nowowiejskiej, przy placu Zbawiciela, osobowy mercedes zablokował tramwaje. Kobieta, która nim kierowała tłumaczyła, że myślała, że trwa remont torowiska. Straż miejska ukarała ją mandatem.

O zdarzeniu poinformował internauta Mariusz, który na warszawa@tvn.pl przysłał zdjęcie z Nowowiejskiej. Widać na nim, że tramwaj nie ma szans prześlizgnąć się obok mercedesa.

Zadzwonili po holownik

Zdarzenie opisuje Katarzyna Dobrowolska ze straży miejskiej. – Zgłoszenie o nieprawidłowo zaparkowanym samochodzie dostaliśmy o 19.40. Na miejsce natychmiast pojechał patrol ze Śródmieścia. Strażnicy stwierdzili, że samochód zagraża bezpieczeństwu ruchu i wezwali holownik – mówi Dobrowolska.

Strażnicy nie czekali jednak z założonymi rękami. Sprawdzili w bazie na kogo zarejestrowany jest samochód. Szybko udało się ustalić numer telefonu właściciela.

Myślała, że trwa remont

Kobieta zdążyła przybiec do auta, zanim nadjechał holownik. Tłumaczyła, że była w kościele i wydawało jej się, że trwa remont torowiska, w związku z czym tramwaje nie jeżdżą Nowowiejską. - Za nieprawidłowe parkowanie została ukarana mandatem w wysokości 100 złotych – informuje Dobrowolska.

Tramwaje ruszyły po godzinie 20.

wp//bako

Źródło zdjęcia głównego: Mariusz /warszawa@tvn.pl