Zaparkował przepisowo, ukarali go naklejkami


Przy ulicy Śniegockiej kierowca alfy romeo zaparkował samochód równolegle do jezdni, czyli zgodnie z przepisami. Za drogowy legalizm spotkała go niezasłużona kara - złośliwości zapisane na karteczkach wetkniętych w drzwi i naklejki na szybach.

Na parkowanie przy Śniegockiej zwrócił uwagę Krzysztof. Zdjęcia umieścił je na facebookowej grupie Święte Krowy Warszawskie na Facebooku. Na zdjęciu widać zaparkowaną na chodniku alfę romeo. Auto zostało obklejone wulgarną naklejką, która piętnuje ustawianie aut w niewłaściwy sposób. Zapewne sprawcy chodziło o to, że zaparkował w taki sposób, że zabiera miejsce innym samochodom - postawionym skośnie, czyli nieprzepisowo.

"Przemiły lokalny terror samochodowy. Jeden się wyłamał i zaparkował zgodnie z przepisami. Został obklejony i dostał liściki od sąsiadów" - napisał na Facebooku Krzysztof. - Na kartce włożonej za wycieraczkę alfy romeo przeczytałem "puknij się w łeb" - dodaje w rozmowie z tvnwarszawa.pl autor fotografii.

Paradoks sytuacji polega na tym, że napiętnowany kierowca stoi prawidłowo. Potwierdziła to straż miejska, którą poprosiliśmy o komentarz.

118 interwencji w półtora miesiąca

"Na zdjęciach przedstawiających parkowanie na ulicy Śniegockiej w Warszawie, zarządca drogi wskazał znakiem drogowym D-18 miejsce przeznaczone do parkowania pojazdów. Dodatkowo pod wyżej wymienionym znakiem drogowym określił za pomocą znaku T-30 sposób ustawienia pojazdu względem krawędzi jezdni, gdzie szara część oznacza jezdnię, a biała - chodnik. W związku z powyższym na wskazanej drodze dopuszczony jest postój pojazdu na chodniku (na miejscu parkingowym), równolegle do krawędzi jezdni" - wyjaśniają strażnicy.

Podkreślają też, że "kierowcy parkujący w inny sposób" popełniają wykroczenie. Straż miejska wielokrotnie interweniowała na Śniegockiej. Jak się dowiadujemy, od 1 sierpnia do 17 września strażnicy podjęli tam 118 interwencji w związku z nieprawidłowym parkowaniem. 112 z nich zakończyło się mandatem. Raz odholowano pojazd na koszt właściciela.

ZOBACZ INNE PRZYKŁADY NIELEGALNEGO PARKOWANIA:

ran/b

[object Object]
Straż miejska walczy z nielegalnym parkowaniemstraż miejska
wideo 2/12

Źródło zdjęcia głównego: Krzysztof

Pozostałe wiadomości