Zamoyskiego zamknięta do września. Utrudnienia i objazdy

Ulice

UM WarszawaZamoyskiego zamknięta do września

Z powodu budowy Trasy Świętokrzyskiej ulica Zamoyskiego zostanie zamknięta na odcinku od Sokolej do Marcinkowskiego. Utrudnienia rozpoczną się w środę wieczorem i potrwają do końca września.

Kierowcy i pasażerowie muszą przygotować się na objazdy. Jadący Sokolą na skrzyżowaniu z Zamoyskiego będą musieli skręcić w prawo w kierunku Targowej. Natomiast jadący od strony Targowej będą mogli pojechać tylko w kierunku mostu Świętokrzyskiego.

Połączenie z Zamoyskiego straci ulica Sprzeczna. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Marcinkowskiego - Targowa; Sokola - Wybrzeże Szczecińskie - Okrzei; Targowa - Kłopotowskiego.

Po północnej stronie ulicy utrzymane będzie przejście dla pieszych.

Jeśli chodzi o komunikację miejską, utrudnienia dotyczą linii 135. Autobusyskręcą z al. "Solidarności" w ul. Targową i dalej pojadą prosto.

Utrudnienia do września

Nowa organizacja rozpocznie się w środę 31 maja o godzinie 22.00 i utrzyma do 30 września. W sierpniu planowane jest dodatkowo zamknięcie skrzyżowania z Sokolą.

Zamknięcie jest niezbędne ze względu na przebudowę sieci podziemnych w ramach budowy Trasy Świętokrzyskiej. Przebudowana zostanie też sama ulica Zamoyskiego. Jak czytamy na stronie stołecznego ratusza, powstanie tu nowe skrzyżowanie z fragmentem Sokolej, który zostanie przebity do Targowej.

Trwa budowa Trasy Świętokrzyskiej od Zamoyskiego do Targowej. Tak jak na pozostałych odcinkach trasy, powstaną tu dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu każda, chodniki i drogi rowerowe. Prace budowlane mają zakończyć się w listopadzie.

Kilka dni temu nasza kamera była na placu budowy Trasy Świętokrzyskiej. Zobacz relację:

Budowa Trasy ŚwiętokrzyskiejMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

kw/mś

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa