Zamknięty łącznik Ursynowa z Wilanowem

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plUtrudnienia na Relaksowej

Drogowcy zajęli ulicę Relaksową i zamknęli popularne połączenie Ursynowa z Wilanowem. Na Kontakt 24 otrzymujemy sygnały, że już w piątek prace powodowały ogromne korki.

"13 kwietnia rano zamknięta została ul. Relaksowa na Kabatach. Nie było wcześniej żadnych informacji o godzinie zamknięcia. Rano nie można było wyjechać z garaży bloków ani wjechać w Wąwozową. Korek. Po południu jeszcze gorzej" - zaalarmowała w piątek wieczorem Kontakt 24 jotka001.

Jak dodała, kierowcy wjeżdżali w piątek w osiedlową ulicę Dembego i też utykali w korku.

Korki spodziewane

W sobotę rano na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl. Potwierdził, że Relaksowa pomiędzy Wąwozową a Rosnowskiego została zamknięta i trwają prace. - Korków nie ma, ale mogą być w dzień powszedni - zaznacza Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Jego zdaniem problem może być jednak większy, ponieważ wraz z pracami na Relaksowej zamknięty został przejazd ciągiem Rosnowskiego-Korbońskiego, czyli popularny łącznik Ursynowa z Wilanowem. – Jadący od strony Drewny dojeżdżają tylko do Wiedeńskiej i muszą zawracać, bo ustawiono barierki. Już teraz kierowcy są zaskoczeni i muszą nadrabiać drogi, a w poniedziałek może być jeszcze gorzej – przekonuje Węgrzynowicz.

Objazdy dwóch ulic

Jak informuje ratusz, ulica Relaksowa została zamknięta w obydwu kierunkach z wyłączeniem dojazdu do posesji znajdujących się przy ulicy. Objazd prowadzi Kabacką oraz Zaruby.

Dojazd do Drewny możliwy będzie ulicami Podgrzybków - Gąsek - Przekorną.

"Czasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała przez około miesiąc" - podaje urząd miasta.

Utrudnienia na Relaksowej
Urząd Miasta

Utrudnienia związane są z przebudową Relaksowej realizowaną przez władze Ursynowa. Na odcinku od Rosnowskiego do Wąwozowej powstanie druga jezdnia. "Cała inwestycja ma być gotowa do końca czerwca. Wcześniej uruchomiona zostanie nowa jezdnia Relaksowej, co pozwoli na przywrócenie ruchu na Rosnowskiego" - tłumaczą urzędnicy.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o kontrowersjach, jakie wzbudza przebudowa Relaksowej:

ran/pm

Mieszkaniec Starych Kabat o przebudowie Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
wideo 2/3