Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Zamknięte ulice, zakazy parkowania. Spore zmiany przy nekropoliach

Ulice

TVN24, ZTMZmiany przy cmentarzach

We Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny przy cmentarzach wprowadzona zostanie specjalna organizacja ruchu. Niektóre ulice zostaną wyłączone z ruchu, wprowadzone będą też ograniczenia w parkowaniu.

Zmiany będą obowiązywać 1 i 2 listopada. Obejmą między innymi centrum miasta.

Jezdnia Królewskiej pomiędzy Mazowiecką a Marszałkowską będzie zamknięta dla samochodów indywidualnych i wyłączona z parkowania. "Wprowadzony zostanie również zakaz zatrzymywania się na ul. Marszałkowskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Królewską. Stąd będą wyruszały na swoje trasy specjalne linie autobusowe "C"" – podaje urząd miasta. CZYTAJ WIĘCEJ O KURSOWANIU LINII "C" Więcej zmian można spodziewać się przy samych cmentarzach.

CMENTARZ BRÓDNOWSKI

W czwartek, 1 listopada zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania będą ulice: - wiadukt nad rondem Starzyńskiego w kierunku Targówka (ruch będzie odbywał się przez rondo), - 11 Listopada od Letniej do Starzyńskiego, - św. Wincentego od ronda Żaba do Gilarskiej, Gilarskiej (utrzymany dojazd do posesji przy ulicach Niwa i Płosa od strony Gilarskiej), - Gościeradowska od Borzymowskiej do Kołowej, - Borzymowska od Gościeradowskiej do św. Wincentego, - Kołowa od Handlowej do św. Wincentego, - Odrowąża i Wysockiego od ronda Żaba do Syrokomli, - Matki Teresy z Kalkuty od Wysockiego do Ogińskiego oraz od Rembielińskiej do św. Wincentego (od Rembielińskiej utrzymany będzie dojazd do parkingu strzeżonego), - Chodecka od ul Wyszogrodzkiej do Matki Teresy z Kalkuty (utrzymany będzie tylko dojazd do Balkonowej). Jeden kierunek ruchu będzie obowiązywał na ulicach: - Matki Teresy z Kalkuty od Rembielińskiej do Ogińskiego (w stronę Ogińskiego), - Rembielińskiej od Julianowskiej do Matki Teresy z Kalkuty (w stronę Matki Teresy z Kalkuty), - M.K. Ogińskiego od Matki Teresy z Kalkuty do Siedzibnej (w stronę ul. Siedzibnej), - Smoleńskiej (w stronę ul. Witebskiej; zamknięte będzie połączenie z ul. Świdnicką). Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicach: - Staniewickiej, - Pożarowej, - Rembielińskiej od ul. Julianowskiej do Matki Teresy z Kalkuty, - Chodeckiej od ul. S. Boliwara do Wyszogrodzkiej, - Samarytanka od ul. Dalanowskiej do św. Wincentego, - Borzymowskiej od ul. Dalanowskiej do Gościeradowskiej, - Smoleńskiej od ul. Witebskiej do św. Wincentego, - Witebskiej od ul. M. Ossowskiego do Węgrowskiej. Parkingi zostaną wytyczone na ulicach: Matki Teresy z Kalkuty (pomiędzy ulicami Rembielińską i Ogińskiego), Wysockiego (na odcinku od Bartniczej do Syrokomli), Boliwara i Żuromińskiej. W piątek, 2 listopada zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania będą ulice: - św. Wincentego od ronda Żaba do Gilarskiej, - Gościeradowska od Borzymowskiej do Kołowej, - Borzymowska od Gościeradowskiej do św. Wincentego, - Kołowa od Handlowej do św. Wincentego. Na Smoleńskiej będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu (w stronę Witebskiej). Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicach: - Samarytanka od Dalanowskiej do św. Wincentego, - Borzymowskiej od Dalanowskiej do Gościeradowskiej, - Smoleńskiej od Witebskiej do św. Wincentego, - Witebskiej od Ossowskiego do Węgrowskiej.

CMENTARZ POWĄZKOWSKI I WOJSKOWY

W czwartek, 1 listopada zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania będą ulice: - Powązkowska od Trasy AK do Z. Krasińskiego oraz od Okopowej do Duchnickiej (będzie można pojechać z Krasińskiego do Tatarskiej), - zachodnia jezdnia ul. Okopowej (w kierunku Ochoty) od ronda Zgrupowania AK "Radosław" do Anielewicza (od Anielewicza możliwy będzie dojazd do ulic Spokojnej i Kolskiej – wprowadzona zostanie możliwość ruchu w obydwu kierunkach), - wschodnia jezdnia Okopowej (w kierunku Żoliborza) od Anielewicza do Dzikiej (możliwy będzie tylko dojazd do miejsc parkingowych wyznaczonych na jezdni, objazd zostanie poprowadzony al. Jana Pawła II). Jeden kierunek ruchu będzie obowiązywał na ulicach: - Elbląskiej od Przasnyskiej do Krasińskiego (w stronę Krasińskiego), - Krasińskiego od Elbląskiej do Broniewskiego (w stronę Broniewskiego), - Duchnickiej od Przasnyskiej do Powązkowskiej (w stronę Powązkowskiej), - Przasnyskiej od Rydygiera do Duchnickiej (w stronę Duchnickiej), - Tatarskiej i Ostroroga od Powązkowskiej do Wawrzyszewskiej (w stronę Wawrzyszewskiej; dopuszczony będzie dwukierunkowy ruch rowerów), - Ostroroga od Obozowej do Sołtyka (w kierunku Sołtyka; dopuszczony będzie dwukierunkowy ruch rowerów), - Wawrzyszewskiej (w kierunku Obozowej), - św. Stanisława (w stronę ul. Obozowej), - Stawki od Okopowej do Smoczej (w stronę Smoczej). Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicach: - Elbląskiej od Jasnodworskiej do Krasińskiego, - Przasnyskiej od Elbląskiej do Krasińskiego i od Rydygiera do Duchnickiej, - Krasińskiego od Elbląskiej do Broniewskiego, - św. Stanisława, - Obozowej (po południowej stronie ulicy).Parkingi zostaną wytyczone na ulicach: gen. S. Maczka, tzw. starej Powązkowskiej, Powązkowskiej (pomiędzy pl. C. Niemena a ul. Z. Krasińskiego), Okopowej (jezdnia w kierunku Żoliborza od ul. M. Anielewicza do ul. Dzikiej), Elbląskiej, Tatarskiej i J. Ostroroga. W dniach 27-28 października i 1-4 listopada zamknięty będzie parking przy Cmentarzu Wojskowym (przy Ostrowieckiej).

Zmiany przy PowązkachUrząd Miasta

CMENTARZ PÓŁNOCNY I WAWRZYSZEWSKI

W czwartek, 1 listopada zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania będą ulice: - Wólczyńska od alei Reymonta do Wóycickiego (utrzymany będzie przejazd w ciągu ulic Sokratesa i Conrada), - Arkuszowa od Estrady do Wólczyńskiej (utrzymany będzie dojazd do posesji), - Wóycickiego od ul. Wólczyńskiej do parkingu przy głównej bramie cmentarza (dopuszczony będzie ruch rowerów), - Opłotek (utrzymany będzie dojazd do posesji przy ulicach: Palisadowej, Opłotek, Burleskiej, Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej), - Nocznickiego od Kasprowicza do Wólczyńskiej (utrzymany będzie dojazd do ul. Rokokowej), Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicach: - Wólczyńska od Wóycickiego do Estrady, - Estrady w rejonie ul. Dziekanowskiej. W piątek, 2 listopada zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą ulice: - Wóycickiego od Wólczyńskiej do parkingu przy głównej bramie cmentarza (dopuszczony będzie ruch rowerów), - Opłotek (utrzymany będzie dojazd do posesji przy ulicach: Palisadowej, Opłotek, Burleskiej, Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej). Do tego w dniach 1-2 listopada będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu na ulicach: - Palisadowej (w stronę Wóycickiego), - Wóycickiego od Pułkowej do Żubrowej (w kierunku cmentarza; nie dotyczy rowerów). Nie będzie także możliwość skrętu w lewo z ul. Pułkowej w Dzierżoniowską. "Samochody będzie można zostawić na istniejących parkingach przy bramie cmentarza, a dla zainteresowanych dojazdem do bramy południowej i zachodniej dojazd będzie się odbywał ulicami Radiową i Estrady. Natomiast w rejon Cmentarza Wawrzyszewskiego ruch indywidualny kierowany będzie ulicami J. Conrada i Sokratesa do parkingów przy ulicach J. Conrada i Kwitnącej" – podaje ZTM.

CMENTARZE W REMBERTOWIE I MARYSINIE

W czwartek, 1 listopada zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania będą ulice: - Grzybowa od Długiej do Zygmunta III, - Korkowa w okolicy cmentarza. Wyłączone z parkowania będą ulice: - Dokerów od Zygmunta III do Fizylierów, - Zygmunta III i Działyńczyków pomiędzy ul. Dokerów a Grzybową.

Zmiany przy cmentarzach w Rembertowie i WawrzeUrząd Miasta

CMENTARZE WE WŁOCHACH i URSUSIE

W czwartek, 1 listopada zamknięta dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączona z parkowania będzie Ryżowa na odcinku od Kleszczowej do alei 4 Czerwca 1989 roku. (dopuszczony dojazd do posesji dla mieszkańców Ryżowej). Na Orłów Piastowskich od ul. Czerwona Droga do Królów Polskich będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

CMENTARZ NA TARCHOMINIE

W czwartek, 1 listopada zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania będą ulice: - Mehoffera na odcinku od Ordonówny do Myśliborskiej (dopuszczony dojazd do posesji), - Majolikowa na odcinku od Pomorskiej do Mehoffera. Ponadto wyłączone z parkowania będą ulice: - Mehoffera od ul. Ceglanej do H. Ordonówny, - Milenijna od ul. Ćmielowskiej do Pomorskiej, - Pomorska.

CMENTARZ WOLSKI

W czwartek, 1 listopada wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ulicach: - Studziennej (w stronę ul. Wolskiej), - Sowińskiego pomiędzy ulicami K. Karlińskiego i Jana Kazimierza (w kierunku ul. Jana Kazimierza) i na odcinku od ul. Pustola do Jana Olbrachta (w stronę ul. Jana Olbrachta), - Pustola od Sowińskiego do Redutowej (w kierunku ul. Redutowej). Wyłączone z parkowania będą ulice: - Wolska od ul. Redutowej do ul. Studziennej, - Sowińskiego od Karlińskiego do Jana Kazimierza i od Pustola do cmentarza, - Studzienna. Ponadto, obowiązywał będzie zakaz skrętu w lewo z Wolskiej w ulicę Fort Wola.

CMENTARZ CZERNIAKOWSKI

W czwartek, 1 listopada zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania na jezdni ul. Powsińskiej w kierunku centrum od św. Bonifacego do Limanowskiego.

CMENTARZ NA SŁUŻEWIE

W czwartek, 1 listopada zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania na Wałbrzyskiej od Bacha do Dominikańskiej.

CMENTARZ W ZERZNIU

W czwartek, 1 listopada zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania na ulicy Trakt Lubelski od Cylichowskiej do Borków.

TAK WYGLĄDAŁA SYTUACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH ROK TEMU: ran/b

Tłumy przy wejściu na PowązkiTVN24
wideo 2/7

Źródło zdjęcia głównego: TVN24, ZTM