Zamknięte torowisko, ulice i chodniki. Weekend utrudnień na Wolskiej

TVN Warszawa

um, tvnwarszawa.plUtrudnienia na Woli

W długi weekend nie przejedziemy Wolską pomiędzy Bema a Prymasa Tysiąclecia. Kolejarze będą rozbierać wiadukt.

Trwa remont kolejowej linii obwodowej. W jego ramach powstaną nowe wiadukty nad ulicami Kasprzaka i Wolską. Stare muszą być rozebrane - ten pierwszy został już zburzony, teraz czas na drugi.

Ulica zostanie zamknięta w środę (14 czerwca) o północy i będzie nieprzejezdna do poniedziałku (19 czerwca) do godziny 4 rano.

Objazdy

Jak informuje miasto, kierowcy jadący Wolską od strony Bemowa będą musieli rozjechać się w al. Prymasa Tysiąclecia (nie będzie również możliwości skrętu z Prymasa Tysiąclecia w Wolską w kierunku centrum).

Ci, którzy będą jechać od centrum zawrócą na skrzyżowaniu z Bema. Drogowcy wyznaczyli objazdy ulicą Kasprzaka.

Drogowcy wyznaczyli objazd ulicą Kasprzaka
UM

Z utrudnieniami muszą się liczyć również piesi, którzy nie skorzystają z chodników po obydwu stronach Wolskiej. Na wysokości Bema zostanie wyznaczone tymczasowe przejście dla pieszych, czynne będzie także przejście i przejazd dla rowerów po wschodniej stronie skrzyżowania z Prymasa Tysiąclecia.

W poniedziałek obydwie jezdnie Wolskiej będą już zwężone, do dyspozycji kierowców zostaną dwa pasy w każdym kierunku. Z kolei piesi skorzystają z chodnika tylko po jednej stronie - co będzie zależne od prac. Utrudnienia potrwają do listopada.

Ulica zostanie zwężona
UM
Nie będą jeździły tramwaje
UM

Komunikacja miejska

W czasie rozbiórki wiaduktu zostanie zamknięte też torowisko tramwajowe, składy pojadą objazdami.

"Linia 10 będzie dojeżdżała do przystanku ROGALIŃSKA, skąd będzie kontynuowała trasę jako linia 26 do krańca WIATRACZNA. Tramwaje linii 11 będą dojeżdżały ulicami Powstańców Śląskich i Górczewską do pętli OS.GÓRCZEWSKA. Linia 13 pojedzie z ul. Wolskiej objazdem ulicami: Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – OS.GÓRCZEWSKA. Kursowanie linii 27 będzie zawieszone" - informuje ZTM.

Ponadto, autobusowa linia nocna N42 w kierunku krańca OS.GÓRCZEWSKA, zawróci na wysokości Bema i Skierniewickiej i pojedzie do Kasprzaka i dalej Prymasa Tysiąclecia.

Zostanie też uruchomiona linia zastępcza - Z26, na trasie: OS.GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – al. Prymasa Tysiąclecia – M. Kasprzaka – J. Bema – Wolska – al. "Solidarności" – Okopowa – OKOPOWA 06 (przystanek dla wysiadających) – Leszno – Okopowa – al. "Solidarności" – OKOPOWA 02 (przystanek dla wsiadających) – al. "Solidarności" – Wolska – zawrotka na wysokości ul. J. Bema – Wolska – Skierniewicka – M. Kasprzaka – al. Prymasa Tysiąclecia – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska – OS.GÓRCZEWSKA.

ZOBACZ TEŻ WIDOWISKOWE BURZENIE WIADUKTU NA KASPRZAKA:

Trzy maszyny rozbierają konstrukcję Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kz/r