Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Zamknięcie Kleszczowej przesunięte. Przebudowa ulicy za 7,6 mln zł

Warszawa

Remont Kleszczowej | um.warszawa
Remont Kleszczowej | um.warszawa
Remont Kleszczowej | um.warszawa
Remont Kleszczowej | um.warszawa
Remont Kleszczowej | um.warszawa
Remont Kleszczowej | um.warszawa
Remont Kleszczowej | um.warszawa
Remont Kleszczowej | um.warszawa
Remont Kleszczowej | um.warszawa

W poniedziałek wieczorem drogowcy planowali zwęzić ul. Kleszczową. Już wiadomo, że się to nie uda. Termin został przesunięty ze względu na trwające formalności.

Początkowo ZMID informował, że prace budowlane ruszą w poniedziałek wieczorem. Tak się jednak nie stanie.

- Zmiany zostaną wprowadzone najprawdopodobniej w środę o godzinie 22.00 - powiedziała Gajewska. - Przed zmianą organizacji ruchu musimy zebrać komisję, zorganizować spotkanie koordynacyjne i dopełnić formalności - wyjaśniła Gajewska.

Teren w już w maju został przekazany wykonawcy, dotychczas prowadzono jednak tylko początkowe prace, które nie powodowały większych utrudnień. Te mają się dopiero zacząć.

Tylko w stronę Jerozolimskich

Drogowcy zamkną dla ruchu połowę Kleszczowej. Od Ryżowej do Krańcowej przejechać będzie można tylko w stronę Al. Jerozolimskich. W przeciwnym kierunku objazdy wytyczone zostaną ulicami Popularną lub 4 Czerwca 1989 r (kiedyś Nowolazurowa).

Wcześniej urzędnicy informowali, że ulica Kleszczowa na czas przebudowy zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu, a objazd wytyczony zostanie ulicą Nowolazurową.

Pomiędzy Al. Jerozolimskimi a Krańcową ruch będzie odbywał się bez utrudnień. Ten fragment został wyremontowany podczas budowy węzła Łopuszańska.

Zmiany czekają też pasażerów komunikacji miejskiej. Trasę, w obu kierunkach, zmieni 187- pojedzie ulicą Popularną. Z kolei 189, 401, 517, N01 i N35 tylko w jednym kierunku. Objazdy komunikacji poprowadzono al. 4 czerwca 1989 (kiedyś Nowolazurowa)

Schemat komunikacji miejskiej:

Tak pojedzie komunikacja
ZTM

Nowa nawierzchnia z dwoma rondami

Umowa na przebudowę tej ważnej we Włochach ulicy podpisano pod koniec kwietnia. Prace obejmą odcinek od ul. Krańcowej do Chrobrego - łącznie 840 metrów. – Wybudowana zostanie nowa jezdnia o szerokości 7 m. Wykonane zostaną chodniki po obu stronach oraz ścieżka rowerowa po stronie północnej - informuje ZMID.

Ponadto drogowcy wybudują dwa ronda - na skrzyżowaniach z ul. Krańcową i ul. Chrobrego. Przystanki komunikacji miejskiej zostaną przeniesione do zatok. - Zwiększy to przepustowość drogi w porównaniu z dotychczasowym rozwiązaniem, czyli przystankami autobusowymi zlokalizowanymi na jezdni - tłumaczy ZMID.

Na skrzyżowaniu z ul. Dojazdową i Płomyka będzie wydzielony pas do skrętu w lewo.

Drogowcy zakładają, że prace potrwają około roku. Remont ulicy kosztować będzie 7,6 mln złotych.

Budowa zakończyć się ma w maju 2015 roku.

Opóźniona inwestycja

Remont Kleszczowej miał rozpocząć się jeszcze w 2012 roku. Tak się jednak nie stało. – Czekaliśmy, aż zakończy się budowa węzła Salomea, która złapała opóźnienia - tłumaczyła w listopadzie 2013 roku Gajewska.

Kleszczowa zostanie przebudowana
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

wp/r