Ulice

Zamknęli wjazd na Świętokrzyski. Z Tamki na most objazdem

Ulice


Budowniczowie metra zabrali kierowcom dotychczasowy wjazd na Most Świętokrzyski. Do stycznia 2014 roku. Będą tam budować przejście podziemne i wyjście ze stacji CNK.

- Wjazd na most jest przesunięty o kilkanaście metrów - doprecyzowała przed godz. 8 Małgorzata Telmińska, reporterka TVN24.

Innymi słowy, Tamka od skrzyżowania z Elektryczną, została zwężona do dwóch pasów. Nie można, jak dotychczas, pojechać prosto, na most. Kierowcy chcący się dostać na Pragę, będą musieli skręcić w lewo, w Wybrzeże Kościuszkowskie. Następnie, także w przeciwnym kierunku niż odbywa się dotychczasowy ruch, pojadą w prawo na most.

Przez wybudowany łącznik, droga poprowadzi na właściwą stronę mostu.

Organizacja ruchu przy wjeździe na mostum.warszawa
Zmiany na Powiślu
Zmiany na PowiśluMarcin Gula / tvnwarszawa.pl

Wybrzeże Kościuszkowskie wyłączone z ruchu

Jadąc ulicą Wybrzeże Kościuszkowskie nie można przeciąć Zajęczej. Kierowcy muszą skręcić w kierunku Topiel bądź na most. Z Tamki możliwy będzie ruch w prawo, w stronę Jaracza.

Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do stycznia 2014 roku. Potem wykonawca otworzy wjazd na most z Tamki, a zamknie Wybrzeże Kościuszkowskie pomiędzy Zajęczą i Tamką.

Organizacja ruchu przy wjeździe na mostum.warszawa

W pierwszym etapie prac, od soboty, budowany będzie fragment przejścia pod ul. Tamka.

Wyjście ze stacji II linii metra CNK usytuowane będzie na rogu ulic Tamka i Wybrzeże Kościuszkowskie, po północno-zachodniej stronie skrzyżowania. Podziemny korytarz przetnie obydwie te ulice.

wp/mz

Pozostałe wiadomości