Ulice

Zamknęli tunel, Powiśle stanęło

Ulice

Korki po zamknięciu tunelu Wisłostrady
| tvn24Korki po zamknięciu tunelu Wisłostrady

Po zamknięciu tunelu stanęła Wisłostrada. - Najtrudniejsza sytuacja jest od strony Łomianek - ostrzega policja. Kierowcy utknęli w korkach na Powiślu. Nie da się przejechać także mostem Świętokrzyskim.

Kłopoty kierowców są związane z budową II linii metra. Maszyna drążąca tunel natrafiła w nocy na ciek wodny, nieuwzględniony wcześniej na mapach geologicznych. Nastąpiło osunięcie się ziemi, prace wstrzymano.

Czekają na metro

Do odwołania zamknięto tunel na Wisłostradzie (w obie strony - w kierunku Wilanowa i Gdańska) oraz Most Świętokrzyski.

– Od mostu Grota-Roweckiego do Siekierkowskiego samochody ciężarowe są przekierowywane na prawy brzeg Wisły, natomiast osobowe jadą lewym brzegiem Wisły – wyjaśnia Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. – Jeżeli ktoś może zmienić kierunek wcześniej, bądź pojechać inną trasą, to powinien to zrobić.

Korki na Wisłostradzie

Od strony Łomianek tworzą się ogromne korki. - Samochody stają od centrm olimpijskiego. Na głównych skrzyżowaniach są nasi funkcjonariusze, którzy starają się pomóc kierowcom - poinformował przed godz. 9.00 na antenie TVN24 Robert Opas ze stołecznej policji.

Z utrudnieniami trzeba liczyć się również na Powiślu, gdzie prowadzi główny objazd dla zamkniętego tunelu. Zakorkowany jest także most Poniatowskiego.

- Z kolei na Wisłostradzie od Wilanowa do Trasy Łazienkowskiej jedzie się płynnie - relacjonował przed godz. 8.00 Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Sprawdzili tunel i most

ZDM zapewnia, że tunel został sprawdzony przez konserwatora, a sama konstrukcja jest w porządku. – Systemy sterowania są w porządku. Musimy poczekać na komunikat metra, który powie czy grunt pod tym tunelem jest na tyle stabilny, że można puścić ruch – dodaje Sobieraj.

Korki po problemach z budową metra
Korki po problemach z budową metraLech Marcinczak /tvnwarszawa.pl
Adam Sobieraj, rzecznik ZDM
Adam Sobieraj, rzecznik ZDM | tvn24

CZYTAJ WIĘCEJ O KŁOPOTACH NA BUDOWIE METRA

ran/par

Pozostałe wiadomości