Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Zamknęli środek skrzyżowania. Korek na Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plZmiany w organizacji ruchu

Tramwaje Warszawskie wprowadziły nową organizacja ruchu na skrzyżowaniu Banacha i Grójeckiej. Zmiany dają się we znaki kierowcom. Stoi ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

We wtorek rano na miejsce pojechał nasz reporter. - Nowa organizacja ruchu najbardziej daje się we znaki kierowcom jadącym ul. Bitwy Warszawskiej 1920 od strony Al. Jerozolimskich. Korek utworzył się od ronda Zesłańców Syberyjskich - relacjonuje Artur Węgrzynowicz. - Korek utworzył się także na ul. Grójeckiej, w kierunku centrum.

Nowa organizacja ruchu

W nocy z poniedziałku na wtorek z ruchu wyłączony został środek skrzyżowania oraz po jednym pasie każdej jezdni ul. Grójeckiej, wzdłuż torowiska.

Kierowcy chcący wjechać w ul. Banacha od strony pl. Narutowicza lub Dw. Zachodniego, mogą skorzystać z tymczasowej jezdni, która omija teren budowy.

Nie można natomiast skręcić z ul. Grójeckiej w lewo, w Bitwy Warszawskiej 1920 roku ani z ul. Banacha w lewo, w Grójecką (w stronę Okęcia). Tę drugą relację można pokonać ulicami Pawińskiego i Dickensa.

Zmiany w komunikacji

Od 18 do 21 sierpnia autobusy linii 136, 167, 172, 186, 191, 521 oraz N43 objeżdżają plac budowy przez zawrotkę pomnika Barykady Września.

154 w kierunku Bemowa jeździ ulicą Kopińską. 414 w kierunku Bródna kursuje Białobrzeską i Bitwy Warszawskiej 1920 roku, omijając całkowicie remontowane skrzyżowanie. Obie linie mają zmienione rozkłady.

N01 w kierunku Ursynowa jeździ przez zawrotkę na wysokości pomnika, a w kierunku Nowodworów omija skrzyżowanie ulicami Dickensa i Białobrzeską.

Autobusy zastępczej linii Z-9 w kierunku pl. Narutowicza przejeżdżają przez skrzyżowanie prosto, bez zawrotki na Banacha.

Zobacz tłok w komunikacji miejskiej na placu Narutowicza:

Ludzie czekają na komunikację miejską na placu Narutowicza
Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.pl

r