Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Zamknęli skrzyżowanie, objazdy w drodze na Służewiec

  TVN Warszawa

  Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plSkrzyżowanie Woronicza i Etiudy Rewolucyjnej

  Wielkimi krokami zbliża się otwarcie połączenia Woronicza ze Żwirki i Wigury. W środę drogowcy zamknęli skrzyżowanie Woronicza i Etiudy Rewolucyjnej, przez które wielu warszawiaków dociera do biurowców na Służewcu.

  Reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz przyjechał na miejsce o godzinie 7.30, ale wtedy skrzyżowanie wciąż było otwarte.

  Żółte tablice na poboczach informowały jednak o zamknięciu przecięcia ulic Woronicza i Etiudy Rewolucyjnej od środy 10 lipca i - jak poinformowała Monika Chrobak-Budzińska z Urzędu Dzielnicy Mokotów - o godzinie 8 rzeczywiście doszło do wyłączenia skrzyżowania.

  Objazd

  Zanim ulica zostanie przebudowana, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, na czas budowy ronda u zbiegu Woronicza i Etiudy Rewolucyjnej - od środy do końca wakacji - skrzyżowanie tych ulic będzie wyłączone z ruchu.

  Zamknięte skrzyżowanie będzie można objechać Racławicką, Wołoską i Woronicza. Utrzymany będzie dojazd od Woronicza do drogi wewnętrznej prowadzącej do budynku nr 33.

  Przedłużenie ulicy Woronicza
  UM

  Wyczekiwana inwestycja

  O planowanej budowie przedłużenia Woronicza wielokrotnie pisaliśmy na naszym portalu. Jej realizacja była zapowiadana i przekładana nie raz. Ostatecznie prace projektowe miały się rozpocząć w 2016, aby rok później drogowcy zaczęli budowę - nie udało się.

  Ostatecznie pozwolenie na inwestycję otrzymano dopiero pod koniec 2017 roku. Przetarg ogłoszono w marcu 2018 roku.

  To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji na Służewcu. Przedłużenie Woronicza ma ograniczyć uciążliwości związane z nadmiernym ruchem na Racławickiej i Etiudy Rewolucyjnej. Po zakończeniu prac ulicą będzie można wreszcie dojechać do Żwirki i Wigury.

  Przedłużenie Woronicza podczas kampanii wyborczych obiecywali politycy:

  Guział: zbudujemy przedłużenie WoroniczaTVN24
  wideo 2/2

  kz/r