Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Zamknęli skrzyżowanie, objazdy w drodze na Służewiec

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plSkrzyżowanie Woronicza i Etiudy Rewolucyjnej

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie połączenia Woronicza ze Żwirki i Wigury. W środę drogowcy zamknęli skrzyżowanie Woronicza i Etiudy Rewolucyjnej, przez które wielu warszawiaków dociera do biurowców na Służewcu.

Reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz przyjechał na miejsce o godzinie 7.30, ale wtedy skrzyżowanie wciąż było otwarte.

Żółte tablice na poboczach informowały jednak o zamknięciu przecięcia ulic Woronicza i Etiudy Rewolucyjnej od środy 10 lipca i - jak poinformowała Monika Chrobak-Budzińska z Urzędu Dzielnicy Mokotów - o godzinie 8 rzeczywiście doszło do wyłączenia skrzyżowania.

Objazd

Zanim ulica zostanie przebudowana, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, na czas budowy ronda u zbiegu Woronicza i Etiudy Rewolucyjnej - od środy do końca wakacji - skrzyżowanie tych ulic będzie wyłączone z ruchu.

Zamknięte skrzyżowanie będzie można objechać Racławicką, Wołoską i Woronicza. Utrzymany będzie dojazd od Woronicza do drogi wewnętrznej prowadzącej do budynku nr 33.

Przedłużenie ulicy Woronicza
UM

Wyczekiwana inwestycja

O planowanej budowie przedłużenia Woronicza wielokrotnie pisaliśmy na naszym portalu. Jej realizacja była zapowiadana i przekładana nie raz. Ostatecznie prace projektowe miały się rozpocząć w 2016, aby rok później drogowcy zaczęli budowę - nie udało się.

Ostatecznie pozwolenie na inwestycję otrzymano dopiero pod koniec 2017 roku. Przetarg ogłoszono w marcu 2018 roku.

To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji na Służewcu. Przedłużenie Woronicza ma ograniczyć uciążliwości związane z nadmiernym ruchem na Racławickiej i Etiudy Rewolucyjnej. Po zakończeniu prac ulicą będzie można wreszcie dojechać do Żwirki i Wigury.

Skrzyżowanie Woronicza i Etiudy Rewolucyjnej | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Skrzyżowanie Woronicza i Etiudy Rewolucyjnej | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Przedłużenie Woronicza podczas kampanii wyborczych obiecywali politycy:

Guział: zbudujemy przedłużenie WoroniczaTVN24
wideo 2/2

kz/r