Zamknęli plac Krasińskich

Ulice

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plPrace na placu Krasińskich

Ruszył remont jezdni na placu Krasińskich. Kierowcy i pojazdy komunikacji miejskiej muszą korzystać z objazdów. Te utrudnienia potrwają przez miesiąc.

Przebudowa Miodowej trwa. Na niektórych odcinkach można już zauważyć między innymi nowe chodniki. Jednak do tej pory prace nie dawały się mocno we znaki kierowcom. Teraz to się zmieniło.

Zamknięty został przejazd przez plac Krasińskich, na który wkroczył ciężki sprzęt.

Zamknięty plac

Jadący Bonifraterską muszą rozjechać się w prawo lub w lewo w Świętojerską. Podobnie muszą zrobić kierowcy dojeżdżający Miodową do skrzyżowania z Długą.

Zmiany w ruchu na placu KrasińskichUrząd Miasta

Od strony Świętojerskiej możliwy jest tylko dojazd do parkingu podziemnego pod placem. Objazd poprowadzony został Świętojerską, Andersa, przez plac Bankowy i dalej Senatorską.

Zmienionymi trasami jeżdżą autobusy. 116 i 178 oraz N44 w kierunku placu Zamkowego pojadą Świętojerską, Andersa i Senatorską. W przeciwną stronę będą zaś kursować Miodową, Kapucyńską, aleją Solidarności, Andersa i Świętojerską.

Podobnymi trasami kursuje linia 180.

Linia 222 została wydłużona. Z placu Bankowego ulicami Andersa, Świętojerską, Bonifraterską i Międzyparkową, Słomińskiego, Szymanowską, Zakroczymską do Konwiktorskiej.

Autobusy linii 503 do końca prac budowlanych będą dojeżdżały do krańca BIELAŃSKA.

Linię 518 skierowano Senatorską na plac Bankowy, a dalej będzie ulicami Andersa i Mickiewicza.

Jeszcze więcej utrudnień

Utrudnienia dotykają także piesi. Prace na chodnikach podzielono na dwa etapy. W pierwszym otwarty będzie chodnik po stronie Pałacu Krasińskich, a prace będą odbywały się po drugiej stronie. W kolejnym etapie będzie na odwrót. "Natomiast na skrzyżowaniach z ulicami Świętojerską i Długą czynne będą przejścia dla pieszych przez jezdnie placu tylko po jednej stronie. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez miesiąc" – zapowiadał ZDM.

Kolejną sporą zmianą będzie wyłączenie z ruchu Miodowej pomiędzy Senatorską a Długą. Ta operacja rozpocznie się 25 marca. Prace w tym miejscu potrwają do połowy maja. W trzecim etapie kolejno zamykane będą skrzyżowania ze Świętojerską, Długą i Senatorską.

ran/r