Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Zamkną Zapustną, Szamoty i Świerszcza

Warszawa

Ulica Zapustna - fot. ZMID

Około godziny 10.00 w poniedziałek części ulic Świerszcza, Szamoty oraz Zapustnej zostaną zamknięte. Zmiany są związane z rozpoczęciem kolejnego etapu prac przy budowie Nowolazurowej.

W poniedziałek rano zamknięte dla ruchu zostaną: ulica Świerszcza na odcinku od Obywatelskiej do Chrościckiego oraz ulica Szamoty od placu budowy Nowolazurowej (na wysokości stacji PKP Ursus Północny) do Traktorzystów.

Ratusz proponuje objazd: Traktorzystów – Jagiełły – Lalki – Gierdziejewskiego – Posagu 7 Panien; Obywatelska – Chrościckiego.

Pierwszy etap mają skończyć w 2012

Zamknięta zostanie też ulica Zapustna w rejonie kościoła Świętej Rodziny.

- Jestem mieszkanką osiedla Chrobry przy ulicy Zapustnej (droga z płyt). Jestem strasznie wściekła ponieważ dzięki tej ulicy zawsze spokojnie i bez korków mogę sobie dojechać na Ursus i z niego wrócić, teraz będzie to masakra bo ul. Ryżowa zawsze jest zakorkowana, nawet w weekendy i jeśli pojadę na Ursus, to powrót będzie koszmarem - napisała już na warszawa@tvn.pl Ewelina. - Państwo jesteście w stanie dowiedzieć się kiedy ponownie otworzą tą ulicę? - spytała.

Jak informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, dotychczasowa organizacja ruchu na ulicach Świerszcza i Zapustnej nie zostanie przywrócona.

Przejazd pierwszym odcinkiem Nowolazurowej ma za to powstać do końca 2012 roku.

Budowa na lata

Przedłużenie ul. Lazurowej na razie powstaje pomiędzy Alejami Jerozolimskimi a ul. Chrościckiego. Wykonawcą, na zlecenie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, jest firma Strabag. W kolejnych latach ma powstać odcinek od ul. Chrościckiego do trasy S8. Będzie to droga o dwóch jezdniach po dwa pasy ruchu, z wiaduktami nad terenami kolejowymi (oraz tunelem) i dwupoziomowymi skrzyżowaniami z ul. Połczyńską i ul. Górczewską.

Mapy dostarcza Targeo.pl

mjc/mz