Zamkną skrzyżowanie Światowida i Ordonówny. Objazdy autobusów

Warszawa

UMObjazdy Światowida

Do końca wakacji dużych utrudnień mogą się spodziewać mieszkańcy Nowodworów. Rusza budowa linii tramwajowej na Tarchominie. Na początek zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Światowida i Ordonówny. Wiele linii autobusowych pojedzie objazdami.

Drogowcy zamkną skrzyżowanie ulic Światowida i Ordonówny w nocy z piątku na sobotę. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, trasy zmienią autobusy linii E8, 101, 126, 186, 211, 509, 518, 741, N01, N03, N13, N63. Pojadą one objazdami: Strumykowa – Stefanika; Odkryta – Stefanika; Odkryta – Dzierzgońska – Światowida.

Utrudnień w tym rejonie należy spodziewać się do początku sierpnia. Później drogowcy przeniosą się, ale niedaleko, bo na skrzyżowania ulicy Światowida z ulicami Strumykową i Stefanika.

- Wówczas już przejezdne będzie skrzyżowanie ulicy Światowida z ulicą Ordonówny. Prace w tym etapie potrwają około miesiąca, tak żeby zakończyć się w okresie wakacyjnym – informuje Magdalena Potocka z ZTM.

Utrudnienia związane są z przedłużaniem trasy tramwajowej o 1,5 km – od pętli Tarchomin Kościelny do ul. Strumykowej na Nowodworach.

- Wybudowane zostanie torowisko o konstrukcji bezpodsypkowej z nawierzchnią trawiastą, a na skrzyżowaniach i przy przystankach – z asfaltową. Cała tarchomińska trasa będzie najdłuższym (ok. 2,5 km) zielonym torowiskiem w Warszawie. Ulica Światowida zostanie przebudowana na skrzyżowaniach. Zmieni się także sieć chodników i dróg rowerowych. Powstaną cztery perony przystankowe na skrzyżowaniach ulic Światowida z Ordonówny i Stefanika. Wszystkie prace zakończą się wiosną przyszłego roku – dodaje Magdalena Potocka.

Umowę z wykonawcą podpisano na początku czerwca:

Tramwaj pojedzie wzdłuż ul. Światowida
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

skw/mś