Zamkną estakadę, zwężą jezdnię. Zmiany na trasach Toruńskiej i AK

Warszawa

UM WarszawaZmiany na Trasie Toruńskiej

W nocy z wtorku na środę kierowcy nie będą mogli wjechać z ul. Jagiellońskiej na Trasę Toruńską w kierunku Marek. Przez cały tydzień, w nocy zwężana będzie jezdnia Trasy Armii Krajowej przy wiaduktach ul. Słowackiego. Kierowcy muszą liczyć się też ze zmianami w ruchu na Modlińskiej.

Przez całą noc z wtorku na środę zamknięta będzie estakada wjazdowa na Trasę Toruńską z ul. Jagiellońskiej w kierunku Marek.

– Będą prowadzone prace związane z betonowaniem na obiekcie prowadzącym ruch z trasy głównej w kierunku Tarchomina – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Wjazd na trasę w stronę Marek będzie możliwy przez pętlę autobusową i estakadę prowadzącą z ul. Modlińskiej z Białołęki na wschód.

Węziej nocami

Już w poniedziałek w nocy drogowcy zaczną prace związane z wykonaniem antykorozji betonu na zachodnich wiaduktach ul. Słowackiego. Roboty będą wiązały się ze zwężaniami do jednego pasa ruchu jezdni głównej Trasy Armii Krajowej.

W nocy z poniedziałku na wtorek (z 13 na 14 lipca) oraz z wtorku na środę (z 14 na 15 lipca) zamknięte będą prawe pasy ruchu w kierunku Poznania oraz w kierunku Białegostoku. Z kolei w nocy ze środy na czwartek (z 15 na 16 lipca) oraz z czwartku na piątek (z 16 na 17 lipca) zamknięte będą środkowe pasy ruchu w tych samych kierunkach.

Roboty na Modlińskiej

W poniedziałek rano zwężony zostanie prawy pas jezdni wschodniej ul. Modlińskiej na długości ok. 350 m, za ul. Elektronową. Ruch w stronę Tarchomina będzie prowadzony dwoma pasami. Zamknięty zostanie wjazd z ul. Modlińskiej do centrum handlowego przez rondo oraz wyjazd w kierunku Tarchomina.

Wjazd i wyjazd z ul. Elektronowej pozostanie bez zmian. Przystanek autobusowy w kierunku Tarchomina zostanie przeniesiony przed ul. Elektronową. Wykonawca remontu Trasy AK aż do 14 sierpnia będzie prowadził na tym odcinku prace brukarskie i branżowe.

Wielki remont

Remont Trasy AK trwa od października 2013 roku. Zostanie ona dostosowana do parametrów drogi ekspresowej. Poszerzone i przebudowane zostaną jezdnie główne. Pojawią się również ścieżki rowerowe i pieszo-rowerowe.Wyremontowanych i przebudowanych będzie 27 obiektów. Sam most Grota-Roweckiego, zostanie poszerzony o 10 metrów i będzie miał po pięć pasów w każdym kierunku.

Jak poinformował nas w maju wykonawca, prace potrwają do sierpnia 2015 roku.

Coraz bliżej zakończenia ważnej inwestycji
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

jb/r