Zamkną Dźwigową do końca września

Warszawa

| Fakty po południufot

Ulica Dźwigowa zostanie zamknięta w nocy z 28 na 29 lipca. Utrudnienia potrwają co najmniej do końca września. – Szykuje się bardzo trudny remont – podkreśla Wiktor Wojewódzki, dyrektor Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg.

Na razie trudno określić dokładny zakres prac. Wiadomo, że będzie nowy układ odwodnieniowy, kolektory, wzmocniona cała podbudowa jezdni i odtworzona nawierzchnia.

Najpierw jednak drogowcy muszą zabezpieczyć ściany wiaduktu. – Ulica przebiega przez bardzo niestabilny grunt, jeżeli zaczniemy prace bez umocnienia wiaduktu, to złoży się on jak domek z kart – opisuje w rozmowie z tvnwarszawa.pl Wiktor Wojewódzki, dyrektor Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg.

Samo zabezpieczenie wiaduktu potrwa od 4 do 6 tygodni. – To będzie niezwykle skomplikowana operacja inżynieryjna, konstrukcję umocnimy przy pomocy szczelnych ścian, które będą wciskane w podłoże – wyjaśnia dyrektor Wojewódzki.

Nie będzie frezowania na Połczyńskiej

Jeszcze w czwartek rano Zarząd Dróg Miejskich zapowiadał, że w ten weekend frezowana będzie jezdnia Połczyńskiej na skrzyżowaniu z Dźwigową prowadząca w kierunku centrum pomiędzy wjazdem do stacji benzynowej a przejściem dla pieszych za skrzyżowaniem. Jednak podjęto decyzję, aby te prace przesunąć na przyszły tydzień i rozpocząć w momencie kiedy ruszy remont Dźwigowej.

Remontowa w zeszłym roku

W październiku ubiegłego roku Dźwigowa przechodziła już uciążliwy dla kierowców remont. Nie na długo jednak pomógł, bo ulica znów zaczęła się zapadać. Dlatego Mazowiecki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o kolejnym remoncie.

bf/par