Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Ulice

Zamieszali na Trasie Toruńskiej

Ulice


Kolejne utrudnienia na Trasie Toruńskiej. Na odcinku od ul. Modlińskiej do Marywilskiej wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Zamknięty jest południowy wiadukt zewnętrzny, a także łącznik ulicy Wysockiego z ul. Toruńską.

Ruch w kierunku Marek:

- W związku z kolejnym etapem przebudowy Trasy Toruńskiej do parametrów drogi ekspresowej, ruch z Trasy Toruńskiej w kierunku Marek będzie odbywał się nowowybudowanym wiaduktem południowym, na którym kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu. Dwa w stronę Marek i jeden służący do skrętu w prawo w kierunku ul. Wysockiego i Marywilskiej – poinformowało ZDM.

Zamknięta dla ruchu będzie także łącznica ul. Jagiellońskiej na Trasę Toruńską w kierunku Marek. Dla podróżujących w tej relacji udostępniona zostanie nowowybudowana łącznica z ul. Modlińskiej. Będą oni musieli wjechać na łącznicę przez pętlę autobusową.

Kierowcy dotychczas korzystający ze ślimaka, na którym zostanie zawrócony ruch, będą mogli włączyć się w Trasę Toruńską, korzystając z objazdu ulicami: Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska.

Ruch w kierunku centrum:

Ruch z ulicy Wysockiego w kierunku ulicy Modlińskiej poprowadzony będzie ulicą Marywilską do nowowybudowanej zawrotki, dalej estakadą wjazdową i północnym wiaduktem zewnętrznym.

- Zamknięte dla ruchu zostaną także łącznice zjazdowe z Trasy Toruńskiej od strony mostu Grota-Roweckiego na ul. Wysockiego i ul. Marywilską. Dla jadących w tych relacjach udostępniona zostanie łącznica-ślimak, funkcjonująca obecnie w relacji północ-wschód, na której zostanie zawrócony ruch - dodaje ZDM.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku ze zmianą organizacji ruchu na Trasie Toruńskiej zawieszeniu ulega przystanek PKP TORUŃSKA. Tym samym, dla linii 104, 112, 114, 118, 134, 145, 156, 732 i N02 ZTM uruchami przystanek PELCOWIZNA - poinformował tvnwarszawa.pl Konrad Klimczak z zespołu prasowego Zarządu Transportu Miejskiego.

Dla linii 104, 134, 145 i 732 otwarty zostanie wyjazd z pętli, łącznikiem przez tunel bezpośrednio na Trasę Toruńską. Będzie działał przystanek ŻERAŃ FSO.

as/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | Fakty TVN