Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Zamienią płyty na asfalt. Umowa na Gandhi podpisana

Warszawa

ZMIDWizualizacja ulic Gandhi

Za niecały rok ma być gotowy odcinek ulicy Gandhi od Pileckiego do okolic ulicy Alternatywy. Drogowcy właśnie podpisali umowę z wykonawcą inwestycji.

"Prace budowlane zrealizuje firma Strabag, która obejmie drogę ośmioletnim okresem rękojmi. Koszt robót to 8 mln zł" – informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Obecnie ulica Gandhi ma nawierzchnię z płyt betonowych i kończy się ślepo przed Płaskowickiej.

Drzewa i krzewy

Projekt zakłada powstanie dwóch jezdni po dwa pasy ruchu, chodników po obu stronach i dróg rowerowych oraz ronda na skrzyżowaniu z ulicą Polskie Drogi. Pomiędzy Alternatywy a Polskie Drogi znajdą się miejsca postojowe. Drogowcy zaznaczają, że w pasie drogowym posadzonych zostanie 25 nowych drzew (głównie lip) oraz około 4800 krzewów, między innymi irgi i berberysów. "Gandhi zapewni skomunikowanie z południową obwodnicą Warszawy oraz dojazd do dwóch ważnych placówek medycznych: Centrum Hematologii i Transfuzjologii oraz Szpitala Południowego, który powstaje w rejonie skrzyżowania z ul. Pileckiego" – podaje ZMID.

ran/b

Kamień pod budowę Szpitala PołudniowegoMateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/3