Zalane ulice pochłaniają "blachy"

Warszawa

| Fakty po południu TVN24fot. Grażyna/KONTAKT24

Utratą tablic rejestracyjnych może zakończyć się jazda przez zalane drogi. Przekonali się o tym kierowcy, którzy przejeżdżali w środę przez okolice Piaseczna, nad którym przeszła gwałtowna nawałnica. Zdjęcia zgubionych pod wodą "blach" zamieściła w serwisie Kontaktu 24 internautka @Grażyna.

"Wczoraj w Józefosławiu, Julianowie i Piasecznie w czasie ulewy, czy raczej nawałnicy, samochody 'przepływające' przez m.in. ulice Geodetów i Piaseczyńską pogubiły swoje tablice rejestracyjne. Niemal na każdym skrzyżowaniu, w witrynach sklepów, na krawężnikach widnieją znalezione rejestracje. Kierowcy, którzy nie chcą tracić pieniędzy i czasu, brodzą w wielkich kałużach i szukają z nadzieją na znalezienie swojej zguby" - pisze do redakcji Kontaktu 24 @Grażyna.

Można się zgłaszać na policję

O zagubione tablice zapytaliśmy Komendę Powiatową Policji w Piasecznie. "Kierowcy, którzy stracą swoje tablice rejestracyjne, powinni udać się odpowiedniego Wydziału Komunikacji i złożyć wniosek o wydanie nowych"- powiedział w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 oficer prasowy KPP w Piasecznie st. asp. Maciej Piotrowski.

"Na policję mogą natomiast zgłaszać się osoby, które znajdą czyjeś tablice rejestracyjne. Wówczas wypełniany jest krótki formularz o okolicznościach znalezienia tablic (miejsce, czas itp.) i na tym rola znalazcy się kończy"- dodaje Piotrowski.

Obecnie w KPP w Piasecznie znajduje się około 15 znalezionych tablic. Właściciele, którzy zgubili tablice mogą dzwonić do dzielnicowych i dowiadywać się o swoją zgubę.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE24

kontakt24