Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Załamanie pogody. Woda na ulicach i chodnikach

Warszawa

Trasa Świętokrzyska znów nieprzejezdna Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

W sobotni poranek warszawiaków przywitał deszcz. Studzienki nie nadążają z odbiorem wody, dlatego na wielu ulicach utworzyły się ogromne kałuże. Straż pożarna otrzymuje zgłoszenia o zalanych pomieszczeniach i powalonych drzewach.

Od kilku godzin w stolicy pada intensywny deszcz. Jak poinformowała po godzinie 7 straż pożarna, mieszkańcy zgłaszają problemy z zalanymi garażami i piwnicami.

- Otrzymaliśmy informacje z czterech adresów: Ząbkowskiej, Zamienieckiej, Wałbrzyskiej i Wału Miedzeszyńskiego – powiedział nam rano Grzegorz Trzeciak z warszawskiej straży pożarnej. A Paweł Frątczak z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej poinformował na antenie TVN24, że w województwie mazowieckim strażacy interweniowali 180 razy.

Przed godz. 10 Piotr Gąska z komendy miejskiej poinformował, że zgłoszeń przybywa. - Na tę chwilę jest kilkanaście, dotyczą usuwania powalonych konarów i wypompowywania wody - przekazał.

Trasa pod wodą

Zalane są też częściowo pasy prowadzące z Wisłostrady na most Poniatowskiego. Pod wodą znów znalazła się Trasa Świętokrzyska przy Zabranieckiej. - Jest nieprzejezdna w obu kierunkach. Przez chwilę byli strażacy, przyjechała służba drogowa - relacjonował po 9 Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak zaznaczył, niektórzy kierowcy czekają na przejazd.

Problemy z zatopioną trasą były również pod koniec lipca. Wówczas drogowcy podawali, że zabrakło zasilania w przepompowniach.

Trasa Świętokrzyska pod wodą
Trasa Świętokrzyskaznów pod wodą | Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Trasa Świętokrzyska pod wodą | Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Trasa Świętokrzyska pod wodą | Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Prognoza na sobotę

Sobota może upłynąć pod znakiem opadów. Jak podaje portal tvnmeteo.pl, prognozuje się zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami popada deszcz. Termometry pokażą 23 stopnie Celsjusza. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie. Ciśnienie waha się, około południa wyniesie 1008 hPa.

ran/b