Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Zakazy, zamknięcia, wyłączenia. Stadion szykuje się na mecz

Warszawa

UMUtrudnienia

Poważne utrudnienia ruchu szykują się w środę w związku z meczem Polska–Portugalia na Stadionie Narodowym. W otoczeniu areny nie będzie można zaparkować samochodu. Część ulic zostanie zamknięta, a na Saską Kępę dostaną się tylko mieszkańcy. Po meczu wyłączony z ruchu będzie most Poniatowskiego.

Już o północy w otoczeniu okolicach stadionu pojawią się znaki zakazujące parkowania. Zakaz dotyczył będzie ulic: - Wybrzeże Szczecińskie (od ul. Okrzei do mostu Poniatowskiego) - Sokola - Wał Miedzeszyński (od mostu Poniatowskiego do Trasy Łazienkowskiej) - al. Zieleniecka - ciągu ulic: Al. Jerozolimskie – al. Poniatowskiego – al. Waszyngtona (od Muzeum Wojska Polskiego do Kinowej)- ul. Zamoyskiego (od Marcinkowskiego do Targowej) - ul. Kijowska (od Dworca Wschodniego do Markowskiej)- ul. Żupnicza (z wyłączeniem autobusów komunikacji miejskiej).Samochodom tam zaparkowanym grozi odholowanie na koszt właściciela.

Saska Kępa niedostępnaW środę o godz. 17.00 zaplanowano zamknięcie ulic Francuskiej (wjazd z ronda Waszyngtona) , Zwycięzców oraz Zielenieckiej. Na Saską Kępę (obszar ograniczony al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Saską, ul. Zwycięzców, ul. Wał Miedzeszyński) wjadą tylko mieszkańcy.

Aby ułatwić dostanie się na stadion kibicom, którzy przyjadą tramwajami, wyznaczone zostanie dodatkowe przejście dla pieszych w al. Poniatowskiego na wysokości przystanków przed rondem.

Po meczu staną tramwaje

Po zakończeniu meczu ok. godz. 22.30 zamknięty zostanie ciąg ulic Al. Jerozolimskie – al. Poniatowskiego – al. Waszyngtona na odcinku od ronda de Gaulle’a do ul. Kinowej. Al. Waszyngtona w kierunku Pragi będzie przeznaczona wyłącznie dla autobusów. Ruch tramwajowy zostanie całkowicie wyłączony.

Przystanki rozwozowe dla kibiców zlokalizowane w al. Waszyngtona przed ul. Międzynarodową (w kierunku centrum i Bemowa) oraz na ul. Zamoyskiego przy skrzyżowaniu z al. Zieleniecką (kierunek Targówek, Białołęka). Istniejące przystanki autobusowe i tramwajowe w sąsiedztwie ronda Waszyngtona będą zawieszone.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY UTRUDNIEŃ

Stołeczna policja uruchomi w dniu meczu od godziny 16.00 uruchomi specjalną infolinię pod numerem 22 60-38-038, gdzie będzie można uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym.

bako