Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Ząbkowska zamknięta, można zacząć festiwal

Warszawa

Urząd MiastaOtwarta Ząbkowska

Na ponad dwa miesiące ulica Ząbkowska została zamknięta dla ruchu. Na tej praskiej ulicy zaplanowano festiwal, który w weekendy będzie obfitował w wydarzenia kulturalne.

"Ruch drogowy na ul. Ząbkowskiej został zamknięty o północy z piątku na sobotę (z 23 na 24 czerwca). Ponownie samochody wrócą tu w poniedziałek, 28 sierpnia. Wyłączony z ruchu odcinek Ząbkowskiej można ominąć jadąc Brzeską i Białostocką do Targowej, a także Brzeską lub Markowską do Kijowskiej i Targowej" - poinformował ratusz.

Weekendy atrakcji

Ulica ma być udostępniona dla mieszkańców, a do tego w weekendy będzie ożywać kulturalnie. Wydarzenia w ramach festiwalu "Otwarta Ząbkowska" odbywać się będą podczas pięciu weekendów: 1-2, 15-16 lipca oraz 5-6, 19-20 i 26-27 sierpnia.

Odbędą się koncerty (m.in. November Project - w formule silent concert), w Ogrodzie Ząbkowska koncerty duetów - osobowości polskiej alternatywy, liczne wydarzenia dla dzieci: warsztaty i teatrzyki, a także akcje performatywne i wydarzenia literackie.

W pierwszy weekend zaproszono artystów z Ukrainy, Litwy, Białorusi. 1 i 2 lipca będzie próbą odtworzenia klimatu i przywołaniem znajomej dla Pragi wielokulturowej atmosfery dialogu.

Ponownie będzie Otwarty Antykwariat oraz Otwarta Strefa Twórców, a w sierpniu odbędzie się tradycyjna już Parada Kundelków i Psów Łaciatych. W pierwszy weekend festiwalowy otwarta zostanie także oaza zieleni zaaranżowana przez Ambasadę Królestwa Niderlandów i Agencję Promocji Zieleni.

Zmiany tras autobusów

Swoje trasy zmienią autobusy. Linia 138 do ul. Targowej pojadą ulicami Markowską i Kijowską; linii 156 - w kierunku Metra Młociny - z ul. Kijowskiej skręcą w Markowską, a następnie w Ząbkowską, a w kierunku Dworca Wschodniego z Ząbkowskiej pojadą Markowską do Kijowskiej. Natomiast autobusy linii 170, 338 oraz nocnych N16 i N66 - w kierunku Ronda S. Starzyńskiego i Dworca Centralnego - pojadą ulicą Markowską i Białostocką do Targowej, zaś w drugą stronę - dojadą Targową do Kijowskiej i skręcą w Markowską.

Zmiany na Ząbkowskiej
Urząd Miasta

ran