Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Z prawej na lewą i znów na prawą. Poślizg, uderzenie w bariery, iskry

Warszawa

Poślizg na ślimaku przy Modlińskiej

Groźnie wyglądającą kolizję zarejestrowała kamera jednego z kierowców, który jechał estakadą z mostu Grota-Roweckiego w stronę Tarchomina.

Do zdarzenia doszło w okresie świąt Bożego Narodzenia.

"Plama oleju na zjeździe z mostu Grota-Roweckiego w kierunku Białołęki. Niestety ktoś wcześniej wjechał w barierki po prawnej stronie roztrzaskał miskę olejowa o krawężnik i nikomu tego nie zgłosił" - napisał autor filmu, który trafił do sieci. Dodał, że olej spowodował spore utrudnienia na zjeździe.

Przodem w barierkę

Na filmie widać jadącego lewym pasem fiata. Na łuku drogi samochód wpada w poślizg. Autem rzuca od jednej do drugiej krawędzi jezdni. Po chwili seicento uderza w krawężnik i barierę po lewej stronie, by się od niej odbić i dalej - jadąc w poślizgu - uderzyć przodem w barierę po prawej stronie estakady.

"Seicento rozbiło się najmocniej, ale podczas oczekiwania na służby jeszcze trzy inne auta zaliczyły lżejszy kontakt z barierkami. W pewnym momencie droga była całkowicie zablokowana przez auta, które stały w poprzek jezdni" - czytamy w opisie nagrania.

Jak relacjonuje dalej, na miejscu wypadku były policja i pogotowie. Jedna osoba z seicento, z podejrzeniem urazu kręgosłupa, trafiła do szpitala. Strażacy umyli jezdnię.

Kierujący trzeźwy

Policja potwierdza informację o zdarzeniu, ale odmiennie ocenia jego przyczyny.

- Kierujący fiatem w związku ze zdarzeniem został ukarany mandatem karnym jako sprawca kolizji. Interweniujący funkcjonariusze oceniając zdarzenie w miejscu zaistnienia nie odnotowali informacji o plamie oleju na nawierzchni. Kierujący fiatem był trzeźwy - informuje Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji.

mś/b/pm