Z ciężarówki wysypał się suchy beton. Drogę zajechał jej traktor

Ulice

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plCiężarówka wywróciła się na trasie S8

Z ciężarówki, która przewróciła się na remontowanym odcinku trasy S8, wysypał się suchy beton. Na wysokości miejscowości Oddział w powiecie grodziskim tworzą się utrudnienia w obu kierunkach jazdy.

Do kolizji doszło przed godziną 8.

- Ciągnik siodłowy z naczepą, który wiózł suchy beton, z niewiadomych przyczyn wywrócił się na jezdnię. Zawartość naczepy wysypała się na sąsiedni pas ruchu - poinformowała Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Dodała, że kierowcy ciężarówki nic się nie stało.

Później okazało się, że ciężarówka wywróciła się, bo drogę zajechał jej traktor wyjeżdżający z placu budowy. - Pojazdy lekko się ze sobą zetknęły - wyjaśnia Zych.

Ciężarówka jechała w kierunku Warszawy, przewróciła się na lewy bok, przez co beton wysypał się na pas jezdni prowadzącej w stronę Katowic. Jak podawała policja, ruch nie był całkowicie zablokowany, jednak z powodu wyłączenia części pasów odbywał się o wiele wolniej niż zwykle.

Przed godziną 10 przejazd został udrożniony. - Ciężarówka została już podniesiona i odstawiona na pobocze. Traktor, który zajechał jej drogę, również stoi w miejscu, w którym nie blokuje ruchu - relacjonował Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl.

kk/mś