Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Wywróciła samochodem wózek. "Matkę wiozła na masce"

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plZamieszanie przy Karolkowej

Na zwróconą uwagę zareagowała wyzwiskami, a potem wjechała samochodem w wózek, w którym siedziała 3-letnia dziewczynka. Tak według świadków wyglądało zdarzenie, do którego doszło w środę po południu przy ul. Karolkowej.

– Jak mówią świadkowie, kobieta z wózkiem szła uliczką osiedlową. Z przeciwka, pod prąd, jechała kobieta citroenem. Na zwróconą uwagę zareagowała wyzwiskami – relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Na tym się nie skończyło.

Kilkanaście metrów na masce samochodu

– Po chwili kierująca citroenem ruszyła, uderzyła w wózek i wywróciła go. Gdy próbowała odjechać, na maskę samochodu wskoczyła matka dziecka. Mężczyzna, który był świadkiem zajścia, również wskoczył na maskę citroena. Samochód udało się zatrzymać po kilkunastu metrach, już na ulicy Leszno – informuje reporter.

"Jest w ciąży"

Informacje potwierdza Andrzej Browarek z zespołu prasowego stołecznej policji. - Pani kierująca potrąciła ciężarną kobietę z wózkiem i próbowała odjechać – mówi policjant. – Kobieta została zatrzymana na miejscu przez policję. Nie wiadomo dlaczego tak się zachowała – dodaje policjant.

Na miejsce przyjechała policja, straż miejska i karetka. – Ratownicy przebadali wszystkich uczestników zdarzenia. Szczęśliwie, około 3-letniej dziewczynce, która wypadła z wózka, nic się nie stało. Również jej matka nie odniosła obrażeń – mówi Zieliński. - Przyjechał też radiowóz ruchu drogowego, sekcji wypadkowej. Trwają pomiary miejsca zdarzenia, by ustalić jego okoliczności – dodaje.

Pracom przyglądają się okoliczni mieszkańcy. Reporter dodaje, że na tylnym siedzeniu citroena jechała około 5-letnia dziewczynka.

wp/ran