Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Wjechał na skrzyżowanie, wprost pod inne auto. Policja publikuje nagranie "ku przestrodze"

  TVN Warszawa | Ulice

  Autor:
  kk/pm
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  KPP w WyszkowieZderzenie na skrzyżowaniu w Wyszkowie

  Policjanci ostrzegają przed skutkami nieustępowania pierwszeństwa i ignorowania znaków. Także dlatego zdecydowali się opublikować nagranie z kamery miejskiego monitoringu, która uchwyciła zderzenie na jednym z wyszkowskich skrzyżowań.

  Do wspomnianej kolizji doszło w sylwestra w Wyszkowie. Trzy samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu Pułtuskiej z Sikorskiego i Graniczną.

  Na nagraniu opublikowanym przez policję widać kierowcę lancii wjeżdżającego na skrzyżowanie, wprost przed jadącego z prawej strony nissana, który porusza się drogą z pierwszeństwem. Nissan uderza w bok lancii. Ta obraca się i lewym bokiem wpada w volkswagena stojącego na skraju skrzyżowania. W tym czasie nissan wypada z jezdni i ląduje na pasie zieleni.

  "Skutki nieustąpienie pierwszeństwa"

  - Nagranie, które publikujemy ku przestrodze, pokazuje w tym przypadku skutki nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czyli zlekceważenia przepisów ruchu drogowego. Na szczęście nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń i skończyło się tylko na uszkodzeniach pojazdów. Sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi - informuje Marta Gierlicka z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

  Przypomina, że policjanci cały czas apelują do kierowców o ostrożność i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  kk/pm