Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Wjechał na skrzyżowanie, wprost pod inne auto. Policja publikuje nagranie "ku przestrodze"

  TVN Warszawa | Ulice

  Autor:
  kk/pm
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  KPP w WyszkowieZderzenie na skrzyżowaniu w Wyszkowie

  Policjanci ostrzegają przed skutkami nieustępowania pierwszeństwa i ignorowania znaków. Także dlatego zdecydowali się opublikować nagranie z kamery miejskiego monitoringu, która uchwyciła zderzenie na jednym z wyszkowskich skrzyżowań.

  Do wspomnianej kolizji doszło w sylwestra w Wyszkowie. Trzy samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu Pułtuskiej z Sikorskiego i Graniczną.

  Na nagraniu opublikowanym przez policję widać kierowcę lancii wjeżdżającego na skrzyżowanie, wprost przed jadącego z prawej strony nissana, który porusza się drogą z pierwszeństwem. Nissan uderza w bok lancii. Ta obraca się i lewym bokiem wpada w volkswagena stojącego na skraju skrzyżowania. W tym czasie nissan wypada z jezdni i ląduje na pasie zieleni.

  "Skutki nieustąpienie pierwszeństwa"

  - Nagranie, które publikujemy ku przestrodze, pokazuje w tym przypadku skutki nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czyli zlekceważenia przepisów ruchu drogowego. Na szczęście nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń i skończyło się tylko na uszkodzeniach pojazdów. Sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi - informuje Marta Gierlicka z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

  Przypomina, że policjanci cały czas apelują do kierowców o ostrożność i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  kk/pm