Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Wyrwa w Jerozolimskich utrudniała przejazd

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plPrace drogowe w Alejach Jerozolimskich

Przez kilka godzin w Alejach Jerozolimskich trwały prace drogowców, którzy łatali wyrwę w jezdni. Na wysokości Kopińskiej zablokowane były dwa pasy ruchu.

Kierowcy jadący Alejami Jerozolimskimi od centrum lub Kopińską od Grójeckiej w stronę Dworca Zachodniego musieli liczyć się z utrudnieniami.

- Dwa pasy są wyłączone z ruchu. Na jednym z nich drogowcy zdjęli nawierzchnię, którą będą naprawiać - relacjonował rano Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

O powód tego nagłego remontu zapytaliśmy Zarząd Dróg Miejskich. - Na jezdni Alej Jerozolimskich na wysokości Kopińskiej było duże wykruszenie, które zagrażało bezpieczeństwu uczestników ruchu - informowała nas Karolina Gałecka z biura prasowego ZDM.

Dodała też, że prace naprawcze powinny zakończyć się około godziny 13. I tak się stało, o godzinie 13.30 prace się zakończyły.

- Zwykle prace drogowe prowadzone są w godzinach nocnych i wieczornych, żeby zminimalizować utrudnienia. W tym przypadku Zakład Remontów i Konserwacji Dróg zadecydował, że uszkodzenie nawierzchni było na tyle poważne, że należało jak najszybciej je usunąć, by nie spowodowało uszkodzenia pojazdów czy niebezpiecznych sytuacji - wyjaśniała Gałecka.

kk