Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Wyremontują wiadukty w centrum. Dwa miesiące utrudnień

Warszawa

ZDMWiadukty przejdą remont

Drogowcy nie odpuszczają - do długiej listy zaplanowanych na wakacje remontów dorzucają kolejny. Będą wymieniać gzymsy na wiadukcie nad rondem Czterdziestolatka, a to oznacza utrudnienia dla kierowców.

Prace ruszają już w niedzielę o godzinie 22.

Plan robót przewiduje wycięcie barier energochłonnych, wykucie krawężnika i betonowego gzymsu. Następnie trzeba będzie wszystko odbudować.

Na razie zewnętrzne gzymsy

Drogowcy zapewniają, że zadbają o dobrą izolację, wyleją beton, położą nowe, granitowe krawężniki, a na koniec zamontują nowe bariery.

- Prace obejmą zewnętrzne gzymsy na obu wiaduktach - wyjaśnia Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich. Dlaczego? Pierwszym powodem jest lepszy stan gzymsów po stronie linii tramwajowej, a drugim – brak czasu. – Wewnętrzne gzymsy planujemy wyremontować w przyszłym roku – dodaje Gałecka.

Będą zamykać pasy

Tegoroczne prace będą oznaczać oczywiście utrudnienia dla kierowców. – W pierwszej kolejności prace ruszą na wiadukcie prowadzącym w kierunku Żoliborza – wyjaśnia Gałecka. W tym czasie drogowcy zamkną prawy pas wiaduktu i lewy pas ciągu ulic Chałubińskiego i Jana Pawła II. – Zwężenia spodziewać się należy również na rondzie Czterdziestolatka - zapowiada rzeczniczka.

Drogowcy planują uporać się z wiaduktem do końca lipca. – Na początku sierpnia prace przeniosą się na sąsiedni wiadukt prowadzący na Mokotów. Wprowadzone zostanie analogiczna organizacja ruchu – wyjaśnia Gałecka.

Remont ma zakończyć się przed pierwszym dniem nowego roku szkolnego.

Istniejące wiadukty drogowe wybudowane zostały w 1976 roku. Żelbetowa konstrukcja ma długość 293,55m. Każdy z wiaduktów ma 13 przęseł o rozpiętości od 19,25 do 24 metrów.

CZYTAJ TEŻ, JAKIE JESZCZE PRACE DROGOWCY ZASERWUJĄ WARSZAWIAKOM W TE WAKACJE.

Rondo w centrum od niedawna nosi imię Czterdziestolatka:

Rondo Czterdziestolatka
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

wp/ran