Wyremontują odcinek Traktu Lubelskiego. Wybrali wykonawcę

Warszawa

Lech Marcinczak/tvnwarszawa.plTrakt Lubelski będzie remontowany

Miasto szykuje się do remontu fragmentu Traktu Lubelskiego między Zwoleńską a Borowiecką. Na razie drogowcy wybrali wykonawcę projektu przebudowy. To ważna droga wyjazdowa dla wielu mieszkańców Wawra.

Drogowcy podpisali w poniedziałek umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy Traktu Lubelskiego od ulicy Zwoleńskiej do Borowieckiej. - Projekt wykona firma Polska Inżynieria. Będzie nawiązywał do przebudowanego już odcinka Traktu Lubelskiego do ul. Zwoleńskiej – informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Obecnie ten fragment Traktu jest w kiepskim stanie i wymaga remontu. Wielu mieszkańców Wawra właśnie tą drogą dojeżdża do Płowieckiej czy Wału Miedzeszyńskiego.

Za dwa lata

Wymieniony w komunikacie fragment Traktu Lubelskiego – od Lucerny od Zwoleńskiej - remontowali w ubiegłym roku wodociągowcy, po budowie tam kolektora ściekowego.

Kierowcy mają tam do dyspozycji jedną jezdnią, po jednym pasie w każdym kierunku. W ramach prac powstały też nowe chodniki i azyle dla pieszych. Nie powstała za to ścieżka rowerowa. MPWiK tłumaczył wówczas, że remont Traktu był tylko odbudową, czyli przywróceniem drogi to stanu przed budową kolektora.

- Dowiązujemy się do wyremontowanego już fragmentu Traktu. Prawdopodobnie na tym odcinku też kierowcy będą mieli do dyspozycji jedną jezdnię po pasie ruchu w obu kierunkach. Powstaną też chodniki – mówi Agata Choińska-Ostrowska, rzeczniczka ZMID-u.

Co zatem ze ścieżką rowerową na Trakcie Lubelskim miedzy Zwoleńską a Borowiecką. – Kwestia rozwiązań rowerowych będzie jeszcze uzgadniania z wykonawcą projektu – dodaje Choińska-Ostrowska.

Koszt przygotowania dokumentacji to 184 tysiące złotych. Wykonawca ma 15 miesięcy na przygotowanie projektu. – Realizacja inwestycje zacznie się najprawdopodobniej po 2016 roku – mówi rzeczniczka.

jb/