Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, 109 km/h w terenie zabudowanym

TVN Warszawa

KPP OtwockInterwencja policji w Otwocku

Wraz z rozpoczęciem wakacji wraca apel skierowany od policji do kierowców: o rozsądek. - Niech przestrogą będzie zachowanie kierowcy BMW, który nie dość, że wyprzedzał na łuku drogi, to jeszcze przekroczył linię ciągłą i jechał dwukrotnie szybciej niż przewidują przepisy – opisują policjanci.

Do zdarzenia doszło w Dziecinowie, w gminie Celestynów, na drodze wojewódzkiej nr 801. Na zamieszczonym przez policjantów filmie widzimy osobowe BMW, kierowca – będąc na łuku – zaczyna wyprzedzać dwa samochody - osobowy i ciężarowy, przekraczając tym samym podwójną linię pociągłą.

Jak opisują policjanci, na liczniku BMW było wówczas 109 km/h, a kierowca w tym miejscu nie mógł jechać szybciej niż 50 km/h.

Stracił prawo jazdy

- Wykroczenia zostały zarejestrowane, a 52-letni kierowca z województwa lubelskiego został ukarany mandatem i zatrzymano mu dokument prawa jazdy. Na jego konto punktowe trafiło 15 punktów karnych – opisuje Daniel Niezdropa z policji w Otwocku.

- Niech ten przykład będzie wystarczającą przestrogą, że przepisów łamać nie wolno. Policjanci nie przewidują żadnej "ulgi" dla drogowego piractwa i zachowania, które będzie wymierzone w bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego – dodaje policjant

Jak z kolei informuje MSWiA, Nad bezpieczeństwem na drogach każdej doby będzie czuwać ponad 4 tys. policjantów, a w weekendy i w czasie wymiany turnusów nawet 5 tys. funkcjonariuszy.

Przez całe wakacje policja, na swojej stronie internetowej, będzie prezentować bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

"To nowe narzędzie pozwoli kierowcom ocenić, gdzie należy szczególnie uważać podczas podróży" – tłumaczy MSWiA.

kz/gp