Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Uderzył w tira. Motocykl stanął w płomieniach

  TVN Warszawa

  Maciej / Kontakt24Wypadek motocyklisty (wideo częściowo bez dźwięku)

  Motocyklista uderzył w tył skręcającej w lewo ciężarówki. Jednoślad błyskawicznie stanął w płomieniach, a jego kierowca z poparzeniami trafił w ciężkim stanie do szpitala. Jak podaje policja, do wypadku doszło, gdy mężczyzna wyprzedzał inne auto na podwójnej ciągłej. Filmy i informację o zdarzeniu dostaliśmy na Kontakt 24.

  Do wypadku doszło na drodze krajowej numer 79 w miejscowości Wola Rębkowska, blisko zjazdu z obwodnicy Garwolina.

  Na Kontakt 24 otrzymaliśmy film pokazujący moment zderzenia. Widać na nim, jak motocyklista wyprzedza samochód osobowy. Chwilę później uderza w tył naczepy tira. Jednoślad błyskawicznie staje w ogniu.

  Do zderzenia doszło w środę około godziny 13 (rejestrator, z którego pochodzi film z wypadku ma nieprawidłowo ustawioną datę).

  Kilkadziesiąt sekund nagrania pokazuje, jak tragiczne skutki może mieć łamanie przepisów. Film publikujemy ku przestrodze.

  Podwójna ciągła

  - Ze wstępnych ustaleń wynika, że motocyklista wyprzedzał na podwójnej ciągłej i zderzył się z ciężarówką, która skręcała w lewo na okoliczny parking - wyjaśnia Marek Kapusta, oficer prasowy komendy powiatowej policji w Garwolinie.

  Jak dodaje, motocyklista trafił do szpitala z poparzeniami 50 procent ciała. - Najpierw został przewieziony do szpitala w Garwolinie, skąd śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do Warszawy - precyzuje.

  W czwartek rzecznik Wojskowego Instytutu Medycznego na Szaserów potwierdził, że motocyklista został przyjęty do ich szpitala. Nie mógł jednak podać żadnych informacji na temat jego stanu zdrowia.

  kk/pm