Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wypadek w Wawrze: 5 osób rannych, najciężej dzieci

Warszawa

fot

Pięć osób rannych, w tym dwójka małych dzieci, po zderzeniu trzech samochodów na skrzyżowaniu ul. Mrówczej ze Zwoleńską. Akcja ratownicza trwała kilkadziesiąt minut.

Dwoje dzieci po reanimacji przewieziono do szpitali. - Jedno trafiło do Centrum Zdrowia Dziecka, drugie na Niekłańską. Są w ciężkim stanie. Mają urazy mózgowo-czaszkowe - powiedział w czwartek wieczorem rzecznik pogotowia ratunkowego Marek Niemirski.

Trzecie, 13-letnie dziecko doznało powierzchownych urazów i potłuczeń. Do szpitala przy ul. Szaserów trafiły też dwie dorosłe osoby poszkodowane w wypadku.

"Wyglądało to dramatycznie"

- Zablokowane jest całe skrzyżowanie - relacjonował z miejsca wypadku Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Na miejscu były cztery karetki pogotowia.

- Gdy przyjechałem na miejce wyglądało to dramatycznie. Policja przyjechała po kilkudziesięciu minutach - mówił Tomasz Zeliński.

Jak doszło do wypadku?

W jadące ul. Zwoleńską w stronę Traktu Lubelskiego renault scenic uderzył z prawej strony wyjeżdżający z ul. Mrówczej citroen berlingo.

W wyniku zderzenia renault przewróciło się na bok i wpadło na przeciwległy pas. Wtedy doszło do kolejnego zderzenia z nadjeżdżającym suzuki vitara. W renault scenic podróżowała kobieta z dwójką dzieci, które najbardziej ucierpiały. - Kilkuletnie dzieci jechały w fotelikach, ale pomimo tego sa ranne najciężej - informował Zieliński.

fot

mjc/ec