Wypadek na Żoliborzu. Zniszczone auta, jedna osoba ranna

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plWypadek na Żoliborzu

Dwa samochody osobowe i wywrotka brały udział w wypadku u zbiegu Popiełuszki i Krasińskiego. Jedna osoba została ranna.

- W wypadku brały udział peugeot, BMW i wywrotka. Auta osobowe są mocno uszkodzone. Z peugeota strażacy musieli uwolnić zakleszczoną osobę - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Policja potwierdza, że w zdarzeniu brały udział trzy pojazdy. - Jedna osoba została ranna - dodaje Edyta Adamus z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

I zaznacza, że będzie prowadzone dochodzenie w sprawie wypadku.

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami, przede wszystkim na ulicy Krasińskiego.

Niebezpieczne skrzyżowanie

O zmianę organizacji ruchu w tym miejscu od lat zabiegali też mieszkańcy okolicy, którzy przywykli do kolizji. Dochodziło do nich niemal codziennie, a zdarzały się też poważniejsze wypadki z udziałem tramwajów. Władze dzielnicy w ubiegłym roku rozpoczęły starania, by poprawić sytuację na niebezpiecznym skrzyżowaniu.

Pod koniec marca udało się wprowadzić tam nową organizację ruchu. Kierowcy jadący ulicą Popiełuszki nie mogą skręcić w lewo, w Krasińskiego ani w kierunku Powązek, ani placu Wilsona. Muszą skręcić w prawo i zawrócić kawałek dalej. Jak zauważył nasz reporter, pierwszego dnia po wprowadzeniu tych zmian wielu kierowców nie stosowało się do nowych przepisów.

ran/pm