Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wypadek na Trasie Łazienkowskiej: Conrado Moreno pomagał ofierze

Warszawa

"Miała tętno, ciepłe dłonie, była przytomna, rozmawiałem z nią" - mówi Conrado Moreno-Szypowski. Konferansjer i prezenter był na przystanku autobusowym na Trasie Łazienkowskiej, gdy zginęła tam trzydziestodziewięcioletnia kobieta.

- Właśnie szedłem na ten przystanek, miałem wsiąść do autobusu. Gdy byłem na schodach, usłyszałem huk. Początkowo pomyślałem, że to jakiś test fajerwerków przed Sylwestrem - relacjonuje Conrado Moreno w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Ale był to huk tłuczonego szkła i zgniatanej blachy trzech aut uczestniczących w wypadku.

- Najpierw zobaczyłem trzy samochody. Najmniej uszkodzony był opel, obok stał mercedes - taksówka, a przy wiacie przystankowej mitsubishi obrócone tyłem do kierunku jazdy - relacjonuje Moreno.

Dodaje, że był jedyną osobą na przystanku poza kierowcami uczestniczącymi w wypadku. - Rozmawiali przez telefony, oglądali samochody. Kierowca mitsubishi siedział w środku i miał przy uchu telefon. Początkowo nikt nic nie zauważył. Dopiero ktoś z przystanku po drugiej stronie ulicy zaczął wymachiwać rękoma i krzyczeć. Spojrzałem i zobaczyłem nogi osoby, która była za mitsubishi. Ruszyłem w jej stronę. Wtedy mitsubishi lekko się wycofał, a kobieta opadła na ziemię - opowiada Conrado Moreno.

Świadek wypadku zadzwonił po karetkę. - Podszedłem do tej poszkodowanej kobiety, za nim podbiegł z apteczką kierowca mitsubishi, który dopiero wtedy zorientował się, że kogoś potrącił. Miała tętno, ciepłe dłonie, była przytomna, rozmawiałem z nią, próbowałem oczyścić ją ze szkła, które miała na twarzy. Byłem przekonany, że przeżyje - opowiada Moreno.

Pierwsza przyjechała straż pożarna, potem pogotowie, które zabrało kobietę.

Z kręgu znajomych

Conrado Moreno opisał sytuację na Facebooku. Chciał w ten sposób zwrócić uwagę wszystkich, jak ważne po wypadku jest sprawdzanie, czy na pewno nikomu nic się nie stało.

Po zamieszczeniu postu Moreno zaczął dostawać informacje, kim była poszkodowana kobieta. - Okazało się, że Marta była w kręgu znajomych znajomych. Dowiedziałem się, gdzie pracowała, co robiła. Potem dostałem informację, że nie przeżyła - opowiada Moreno tvnwarszawa.pl.

Wówczas napisał kolejny, bardzo osobisty post na FB.

Bezpieczeństwo pieszych

Rozmawiając z tvnwarszawa.pl Moreno zastrzegł, że nie jest specjalistą od ruchu drogowego. Ale po wypadku zaczął się zastanawiać nad bezpieczeństwem pieszych i pasażerów czekających na autobus czy tramwaj.

- Może przy przystanku na Trasie Łazienkowskiej warto byłoby zainstalować barierki? Przecież samochody pędzą tam z dużą prędkością, a czekający nie są w żaden sposób zabezpieczeni. Może warto byłoby zrobić przegląd podobnych miejsc pod kątem bezpieczeństwa? - zastanawia się świadek wypadku.

Po wypadku na Kontakt24 otrzymaliśmy nagrania z Trasy Łazienkowskiej:

Wypadek na przystanku autobusowym
Praga Południe na sygnale/ kontakt24

mś/r