Wypadek na torach. Mężczyzna potrącony przez pendolino

Warszawa

Mężczyzna potrącony przez pociąg w Legionowie

Mężczyzna został potrącony przez pociąg w Legionowie. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował rannego do szpitala w Warszawie.

Pierwszy sygnał o potrąceniu pieszego przez pociąg otrzymaliśmy na Kontakt24. Policja potwierdziła zdarzenie.

- O 17.25 dyżurny legionowskiej komendy dostał zgłoszenie o potrąconym mężczyźnie. Do zdarzenia doszło w Legionowie na torach na wysokości Kościuszki 44 w miejscu, gdzie znajdują się drzwi ewakuacyjne w ekranie dźwiękochłonnym. Poszkodowany został potrącony na wysokości tego przejścia. Jest to mężczyzna w wieku około 50 lat - przekazała podkomisarz Emilia Kuligowska, oficer prasowy policji w Legionowie.

Jak poinformowała, ranny został przetransportowany do szpitala. - Mężczyzna został przewieziony karetką do śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i przetransportowany do jednego ze szpitali w Warszawie. Był nieprzytomny, żyje - powiedziała nam podkomisarz Kuligowska. - Maszyna, przez którą został potrącony mężczyzna, to pociąg relacji Gdynia - Rzeszów, który jechał w stronę Warszawy. Był to pociąg osobowy, prawdopodobnie pendolino - wyjaśniła.

Na razie nieznane są przyczyny wypadku. - Policja i prokurator pracują na miejscu. Ustalane są okoliczności zdarzenia - dodała funkcjonariuszka.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o wtorkowym wypadku pod Nadarzynem:

Zderzenie busa i ciężarówkiTomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

mp/pm