Wypadek busa. 11 osób rannych

TVN Warszawa

11 osób trafiło do szpitala Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Pod Garwolinem bus zderzył się z samochodem osobowym. Kilkanaście osób zostało rannych. W wyniku wypadku przez kilka godzin były utrudnienia w ruchu.

Do wypadku doszło w piątek około godziny 9, na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Gocław. - Kilkanaście osób jest rannych - potwierdził Tomasz Biernacki oficer prasowy straży w Garwolinie.

I dodał, że na miejscu pojawiło się pięć zastępów straży pożarnej, kilka karetek i policja. Był także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak relacjonował reporter tvnwarszawa.pl, który był na miejscu, po zderzeniu bus znalazł się w rowie. - Samochód osobowy ma całkowicie zniszczony przód. Miejsce wypadku zabezpieczają strażacy - opisywał Tomasz Zieliński.

Ruch wahadłowy

Marek Kapusta, oficer prasowy policji w Garwolinie, sprecyzował, że doszło do zderzenia czołowego. - Bus jechał w kierunku Lublina, samochód osobowy kierował się w stronę Warszawy. Ustalamy szczegółowe okoliczności - przekazał.

Podał również, że dwoma pojazdami podróżowało łącznie 17 osób. 11 z nich zostało rannych. - Trafili do pięciu różnych szpitali, nie posiadamy informacji o ich stanie - dodał Kapusta.

Wprowadzono ruch wahadłowy. Kierowcy mogli też jeździć objazdami.

Utrudnienia zakończyły się przed godziną 15.00.

Zdjęcia z wypadku dostaliśmy też na Kontakt 24:

kz/b/jb