Wymieniają rury pod Grzybowską. Jest dojazd do mieszkań, biur i sklepów

Warszawa

um / facebook.plTymczasowa organizacja ruchu na Grzybowskiej

Przez najbliższe dwa tygodnie samochody nie mogą przejechać ul. Grzybowską od al. Jana Pawła II do ul. Królewskiej. Ciepłownicy rozpoczęli tam kolejny etap prac. Odczuwają je także pasażerowie komunikacji miejskiej.

Pierwsze utrudnienia pojawiły się w piątek. Kierowcy do swojej dyspozycji mieli po jednym pasie ruchu w obu kierunkach na odcinku od al. Jana Pawła do ul. Królewskiej (wcześniej w tą stronę były dwa pasy).

Od środy muszą liczyć się z poważniejszymi utrudnieniami. W nocy ciepłownicy z firmy Veolia rozpoczęli zasadniczy etap przebudowy sieci ciepłowniczej pod jezdnią. W związku z tym ulica została całkowicie zamknięta dla ruchu .

Po zamkniętym odcinku mogą poruszać się jedynie mieszkańcy pobliskich bloków i pojazdy budowy oraz osoby, które muszą załatwić sprawy w pobliskich instytucjach.

Samochody i autobusy na objazdach

Pozostali kierowcy muszą poruszać się wyznaczonym objazdem: ul. Świętokrzyską lub ul. Twardą do pl. Grzybowskiego.

Na trasy objazdowe skierowane zostały także miejskie autobusy. Linie 102 i 105 jadące w kierunku pętli Młynów i os. Górczewska od skrzyżowania ul. Królewskiej i pl. Grzybowskiego kursują przez pl. Grzybowski, a następnie ul. Twardą, Emilii Plater, Świętokrzyską, Prostą, Żelazną i Grzybowską. Natomiast w kierunku PKP Olszynka Grochowska i Browarna od skrzyżowania ul. Grzybowskiej i al. Jana Pawła II jeżdżą al. Jana Pawła II i ul. Świętokrzyską.

Utrudnienia potrwają do 27 lipca.

Objazdy ul. Grzybowskiej
UM Warszawa

Prace do początku września

Prace ciepłowników trwać będą jednak dalej. Po 28 lipca rozpocznie się przebudowa pozostałego odcinka sieci. Samochody nie będą mogły przejechać jezdnią prowadzącą w kierunku ul. Marszałkowskiej. Ruch w obie strony będzie odbywał się jezdnią, która normalnie prowadzi w przeciwnym kierunku.

Utrudnienia związane z przebudową sieci ciepłowniczej na ul. Grzybowskiej odczują także kierowcy jeżdżący al. Jana Pawła. W weekend 14-16 sierpnia na wysokości skrzyżowania z ul. Grzybowską al. Jana Pawła II będzie zwężona, a ruch w kierunku al. Solidarności będzie odbywał się jednym pasem.

Układanie nowej nawierzchni na Grzybowskiej zaplanowano na dni 4-6 września.

Tak wyglądały pierwsze prace ciepłownicze na Grzybowskiej:

Remont na Grzybowskiej
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

jk/su