Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Wyjeżdżasz na weekend? Omijaj Radzymińską

Warszawa

Utrudnienia na Radzymiśkiej Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

W piątek o godzinie 22 drogowcy zamknęli Radzymińską od Bukowieckiej do Łodygowej. Prace potrwają do poniedziałku. Ci, którzy w sobotę będą chcieli tędy wyjechać na weekend, muszą się liczyć z dłuższym niż zwykle korkiem.

Drogowcy naprawiają nawierzchnię jezdni w kierunku Marek. W związku z tym, jest ona nieprzejezdna. Ruch został skierowany na drugą stronę, gdzie kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie w każdą stronę.

Zarząd Dróg Miejskich podkreśla jednak, że takie utrudnienia dotyczą tylko fragmentu między Bukowiecką a Łodygową. Na pozostałych odcinkach ulica jest przejezdna normalnie (po obu jezdniach).

W sobotę sytuacji na Radzymińskiej przyglądał się nasz reporter. - Prace idą pełną parą. Kierowcy radzą sobie z nową organizacją ruchu. Nie widzę większych utrudnień w tym miejscu - relacjonował Artur Węgrzynowicz.

Zmiany w ruchu na Radzymińskiej
ZDM

Objazd drugą jezdnią

"Kierowcy jadący w kierunku granicy miasta przejadą na drugą jezdnię przez przewiązkę za skrzyżowaniem z Rzewińską, a na właściwą jezdnię wrócą na skrzyżowaniu z Łodygową" - wyjaśniali pod koniec tygodnia drogowcy.

"Zamknięty będzie wyjazd na Radzymińską z ulic Rzewińskiej, Bukowieckiej, Tarnogórskiej i Tużyckiej. Skrzyżowanie z ulicami Łodygową i Młodzieńczą będzie czynne" - uprzedzali.

Utrudnienia rozpoczęły się w piątek o godzinie 22, a zakończą w nocy z niedzieli na poniedziałek (około 4 rano).

To czwarty weekend prac na Radzymińskiej. Wcześniej nowa nawierzchnia została położona na obu jezdniach tej drogi, na odcinku od granicy miasta do Młodzieńczej.

kw/r