Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Wybuch i śmierć dwóch osób na Bemowie. Akcja służb trwała ponad dobę

Ulice

Działania służb na BemowieArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Na Bemowie zakończyły się działania służb po piątkowym wybuchu auta dostawczego. W tragicznym wypadku zginęły dwie osoby.

W sobotę w południe reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz informował o trwającej blokadzie miejsca tragicznego wypadku, w którym zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne po wybuchu dostawczego auta z butlami z gazem.

- Wraku już nie ma, ale Wrocławska nadal jest zablokowana. Jezdnia, chodnik i część osiedla są wygrodzone i nie można bliżej podejść. Działają tam policjanci i straż pożarna - relacjonował.

Tymczasem Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji poinformował, że około godziny 14 działania służb zostały zakończone. - Został wznowiony normalny ruch - mówił.

Eksplozja auta dostawczego

Do tragicznego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu Wrocławskiej i Blatona w piątek około godziny 10. Na Bemowie wybuchło auto dostawcze, przewożący butle z gazem. - W wyniku eksplozji samochód dostawczy uległ całkowitemu zniszczeniu. Jej siła była na tyle duża, że szczątki pojazdu porozrzucane są w promieniu 75 metrów - relacjonował Grzegorz Trzeciak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Jak początkowo zaznaczył, ze wstępnych ustaleń służb wynikało, że jedna osoba nie żyje, a cztery zostały ranne.

Godzinę później Karol Kierzkowski, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej przekazał nam nowe ustalenia. - Mamy potwierdzoną informację o dwóch ofiarach śmiertelnych. Poszkodowane zostały też trzy inne osoby. Wszystkie zostały już przewiezione do szpitala. Dwie z nich są w ciężkim stanie - powiedział tvnwarszawa.pl Kierzkowski.

Sprawę wyjaśni prokuratura

W akcji gaśniczej brało udział 10 zastępów straży pożarnej, w tym zastęp ratownictwa chemicznego i 30 strażaków, którzy przez kilka godził chłodzili butle z gazem.

W tym celu zamknięto ulicę, ewakuowano też kilkadziesiąt osób: mieszkańców pobliskiego bloku oraz sąsiadującego z nim przedszkola.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniać będzie wolska prokuratura. - Postępowanie prowadzone jest w kierunku sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób i mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać eksplozji materiałów łatwopalnych, w wyniku czego śmierć poniosły dwie osoby - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

ab/ran