Wszystkich Świętych: tak dojedziesz na cmentarze

Warszawa

TVN24Małgorzata Telmińska z Powązek

Choć sporo osób rozłożyło wizyty na cmentarzach na kilka dni, to kulminacyjny moment i tak wypadnie we wtorek. Radzimy, jak we Wszystkich Świętych dojechać do nekropolii, a jakie ulice będą zamknięte.

Jak ostrzega ratrusz, 1 listopada, wjazd na ulice w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarzy dla pojazdów indywidualnych będzie zamknięty. Uruchomionych zostanie w sumie 29 specjalnych linii cmentarnych - 27 autobusowych i dwie tramwajowe. ICH SZCZEGÓŁOWE TRASY ZNAJDZIESZ TUTAJTego dnia autobusy i tramwaje będą kursowały według sobotniego rozkładu jazdy, a linie nocne zgodnie z rozkładami obowiązującymi danego dnia. Składy metra na I linii będą jeździły: w godz. 8.00 - 10.00 i 18.00 - 20.00 – co 3 minuty i 20 sekund, w godz. 10.00 - 18.00 – co 3 minuty, a w pozostałych godzinach zgodnie z rozkładem sobotnim, bez kursów nocnych. Pociągi II nitki linii w godz. 10.00-18.00 będą jeździły co 4 minuty, a w pozostałych godzinach zgodnie z rozkładem sobotnim.

Cmentarz Bródnowski

Na Cmentarz Bródnowski od strony ul. Wincentego będzie można dojechać specjalnymi liniami autobusowymi C11, C13, C20, C25, C27 i C69. Do wejścia od strony ul. Odrowąża dojadą tramwaje linii C1, C6, 1, 3, 4, 25 oraz autobusy linii C76, natomiast do wejścia od strony ul. Chodeckiej – autobusy linii 114, 126 i C56 (do skrzyżowania ulic Chodecka/Wyszogrodzka).

Zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą ulice:- Rondo Żaba wraz z dojazdami od ulic 11 Listopada (od ul. Letniej) i S. Starzyńskiego;- św. Wincentego od Ronda Żaba do ul. Gilarskiej; - św. J. Odrowąża i P. Wysockiego od Ronda Żaba do W. Syrokomli; - Matki Teresy z Kalkuty od ul. P. Wysockiego do M.K. Ogińskiego oraz od ul. Chodeckiej do św. Wincentego; - Chodecka od ul. Matki Teresy z Kalkuty do Wyszogrodzkiej; - Smoleńska i Gościeradowska; - Kołowa od św. Wincentego do Handlowej; - Borzymowska od ul. św. Wincentego do ul. Gościeradowskiej;- Staniewicka.

Przejechać będzie można od ul. Radzymińskiej Młodzieńczą i Kondratowicza do parkingów przy ulicach Boliwara i Żuromińskiej lub z Trasy AK ulicą Wysockiego do parkingów przy ulicach Wysockiego i Matki Teresy z Kalkuty.

Cmentarz Bródnowski w dniach 29-30.10 i 1.11
UM

Powązki

Na Cmentarz Wojskowy na Powązkach (dawny komunalny) będzie można dojechać autobusami linii C11, C12, C14, C22, C51, C63, C70, C80, C90 i 180. Tymi samymi liniami autobusowymi oraz tramwajami linii C1, 1, 22 i 27 będzie można dojechać do Cmentarza Powązkowskiego.Zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą ulice:

- Powązkowska od ul. Okopowej do ul. Tatarskiej oraz od Krasińskiego do Trasy Armii Krajowej; - zachodnia jezdnia (w kierunku Ochoty) ul. Okopowej od Ronda Zgrupowania AK "Radosław" do ul. Anielewicza.- Ponadto, na ulicach: Elbląskiej, Krasińskiego, Ostroroga, Tatarskiej, Duchnickiej i Przasnyskiej (od ul. Duchnickiej do ul. Rydygiera) zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.Ruch kierowany będzie:

- od ul. Wolskiej ulicami Młynarską lub Płocką, a dalej Obozową do parkingów przy ulicach: Ostroroga, Wawrzyszewskiej i św. Stanisława;- od ul. Broniewskiego ulicami: Rydygiera i Duchnicką do parkingów przy ulicach Powązkowskiej, Tatarskiej i Ostroroga;- od ul. Towarowej i al. Solidarności ul. Okopową do parkingów przy ul. Okopowej i Dzikiej;- od al. Jana Pawła II ul. Anielewicza do parkingów przy ul. Okopowej i Dzikiej;- ulicami W. Broniewskiego i Elbląską do parkingów przy ulicy Elbląskiej;- od strony al. Prymasa Tysiąclecia i ul. W. Broniewskiego jezdnią boczną Trasy AK w kierunku Ronda Ofiar Zbrodni Katyńskiej do parkingu przy ul. gen. Maczka.

Na Cmentarz Żydowski będzie można dojechać tramwajami linii C1, 1, 22 i 27 do Palmir dojadą autobusy linii C81 a na Cmentarz Południowy autobusy linii C37, C47, 727 i 737.

Cmentarz Powązkowski i Wojskowy 29-30.10 i 1.11
UM

Cmentarz Północny

Do Bramy Głównej Cm. Północnego, od strony ul. Wóycickiego będzie można dotrzeć autobusami linii C09, C13, C14, C42, C50, C56, C70, C84, C88 i 181, do Bramy Południowej od strony ul. Wólczyńskiej - autobusami linii C40, C50, 409 i 701 a do Bramy Zachodniej od ul. Estrady – autobusami linii C40, C50, 110, 409 i 701.

Dojazd na Cmentarz Wawrzyszewski zapewnią autobusy linii C13, C14, C42, C88, 110 i 116 oraz tramwaje linii 11 i 33. Do nekropolii dojedziemy również liniami autobusowymi C70 i C84 (do skrzyżowania ul. Wólczyńskiej i Conrada).

1 listopada (wtorek, Wszystkich Świętych) zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą ulice: - ul. Wólczyńska od al. Reymonta do ul. Wóycickiego;- ul. Arkuszowa od ul. Estrady do ul. Wólczyńskiej; - ul. Nocznickiego od ul. Wólczyńskiej do Kasprowicza; - ulice Opłotek i Palisadowa; - ul. Wóycickiego w okolicy bramy głównej. Zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się na ul. Wólczyńskiej od al. Reymonta do Nocznickiego oraz od ul. Opłotek do ul. Estrady.Ruch aut w rejonie Cmentarza Północnego kierowany będzie ulicami Pułkową i K. Wóycickiego (jednokierunkową na odcinku Pułkowa - Żubrowa) do istniejących parkingów przy bramie Cmentarza, a dla zainteresowanych dojazdem do bramy południowej i zachodniej dojazd odbywał się będzie ulicami Radiową i Estrady. Natomiast w rejon Cmentarza Wawrzyszewskiego ruch indywidualny kierowany będzie ulicami Żeromskiego, al. Reymonta i Conrada oraz ulicami Kasprowicza i Sokratesa do parkingów przy ulicach Conrada i Kwitnącej.

Cmentarz Północny w dniach 29-30.10 i 1.11
UM

Cmentarz Wolski

Na Cmentarz Wolski będzie można dojechać tramwajami linii C1, C6, 10, 11, 26, 27 oraz autobusami linii C12, C84, 105, 184, 194, 197, 713, 716 i 743. Tymi samymi liniami dojedziemy do Cmentarza Prawosławnego.

Ruch indywidualny kierowany będzie ulicami Wolską (lub Elekcyjną) i Ordona oraz Połczyńską i Sowińskiego do parkingów zlokalizowanych na ulicy Jana Kazimierza. Na ul. Wolskiej wzdłuż cmentarzy obowiązuje zakaz zatrzymywania się, a na ulicach Studziennej i Sowińskiego jeden kierunek ruchu.

Cmentarz Wolski
UM

Cmentarze w Rembertowie i Marysinie

1 listopada (wtorek, Wszystkich Świętych) zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą ulice ul. Grzybowa od ul. Długiej do Zygmunta III i Korkowa w okolicy cmentarza.

Zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się na ulicach Korkowej od ul. Kościuszkowców do cmentarza oraz Grzybowej od ul. Sosnowej do ul. Działyńczyków. Ruch indywidualny kierowany będzie al. Komandosów i ulicami Zygmunta III i Dokerów do parkingu zlokalizowanego pomiędzy ulicami: Grzybową – Działyńczyków – Dokerów – Fizylierów.

Cmentarz w Rembertowie/ cmentarz w Marysinie
UM

Cmentarz we Włochach

1 listopada (wtorek, Wszystkich Świętych) zamknięta dla ruchu samochodów indywidualnych będzie ul. Ryżowa na odcinku od ul. Kleszczowej do al. 4 Czerwca 1989 r. Zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się na ulicach Ryżowej od ul. Kleszczowej do al. 4 Czerwca 1989 r. oraz Orłów Piastowskich na odc. od ul. Warszawskiej do ul. Czerwona Droga.

Cmentarz na Tarchominie

1 listopada (Wszystkich Świętych) zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą ulice Mehoffera na odcinku od ul. Topolowej do ul. Myśliborskiej i Majolikowa na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. J. Mehoffera. Zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się na ul. J. Mehoffera na odc. od ul. Modlińskiej do ul. Książkowej.

Cmentarz Czerniakowski

Zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania na wschodniej jezdnie (w kierunku centrum) ul. Powsińskiej od ul. św. Bonifacego do ul. B. Limanowskiego.

Cmentarz na Służewie

Zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania na ul. Wałbrzyskiej od ul. Bacha do ul. Dominikańskiej.

Cmentarz w Zerzniu

Zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania na ul. Trakt Lubelski od ul. Cylichowskiej do ul. Borków.

ran/sk