Ulice

Wszyscy w korku, on wyprzedza. "To agresywne zachowanie"

Ulice

Korek na autostradzie A2
Lech Marcinczak/tvnwarszawa.plKorek na autostradzie A2

To obrazek poniedziałkowego poranka na A2. Po kolizji w okolicach Grodziska Mazowieckiego wszystkie auta suną karnie i powolnie w wielkim korku. Wszystkie poza jednym, które wyprzedza je pasem awaryjnym.

Film, w którym widać, jak kierowca jadący w stronę Warszawy omija korek, nagrał nasz reporter Lech Marcinczak. Uchwycony na wideo samochód co najmniej przez kilkaset metrów, prawą stroną wyprzedza inne pojazdy.

Nagranie pokazaliśmy stołecznej policji. - Przekroczenie linii krawędziowej ciągłej, zgodnie z taryfikatorem, wiąże się z mandatem w wysokości 100 złotych i jednym punktem karnym - mówi Piotr Świstak. Dodaje, że taka jazda to "zachowanie agresywne" powodujące zagrożenie dla innych uczestników ruchu. - Pamiętajmy, że pas awaryjny jest przeznaczony dla osób, które mają problem z samochodem czy ma pomagać ofiarom wypadku. Dzięki temu pasowi samochody mają gdzie zjechać tworząc tak zwany korytarz życia - dodaje Świstak.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Infrastruktury zaczęło prace nad zmianą przepisów, która sprawiłaby, że tworzenie korytarza życia będzie obowiązkiem kierowców. Niedawno pisał o tym portal tvn24.pl.

mś/b

Pozostałe wiadomości